eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

paropropustná folie

Autor: N/A 20. 10. 2011

CHtěl bych se zeptat když mám paropropustnou folii tondach tuning fol-n jestli je možno tepelnou izolaci dát až k folii nebo nechat mezeru a nebo jestli musí být vzduchová mezera mezi parozábranou a palubkama.DĚKUJI.

odpovědět

Re: paropropustná folie   |   odpovídá: Jan Rypl

Žádná parozábrana by neměla být přímo pod deskou SDK (nebo jiným podhledem ) tak , že ji budou perforovat vruty desky SDK (či hřebíky ). Nejen , že u reflexní fólie pak dochází ke ztrátě reflexní funkce , ale díky perforaci vruty pak dochází k drastickému snížení parotěsné účinnosti a vzduchotěsnosti jakékoliv parozábrany. Navíc pak vznikají i problémy s instalacemi inž. sítí , kde jakákoliv zásuvka , vypínač či bodové svítidlo udělá díru do parozábrany čímž dojde k naprosté ztrátě funkčnosti parozábrany.

Pokud tedy byl vytvořen rošt pro desku SDK (či jiného podhledu ) , pak je vhodné na něj naaplikovat parozábranu (u klimatu obytného prostoru stačí Jutafol N , u koupelny Jutafol Reflex nebo Jutafol NAL ) parotěsně ji spojit a napojit a pak na parozábranu namontovat další CD profily na jezdcích křížem vůči profilům původního roštu , kde vruty jezdce se podlepí páskou Jutafol SP 1 , a deska SDK (či jiný podhled ) se namontuje až na tento mezirošt. Podhled se pak sníží jen o 28 mm. Místo tohoto rošt lze použít i např. dřevěnou lať. Pokud by ale měly být do desky SDK (či jiného podhledu ) instalovány bodová svítidla , pak by bylo nutné tento mezirošt vytvořit na přímých závěsech (opět s podtěsněním přímého závěsu páskou Jutafol SP 1 ) tak , aby těleso bodového svítidla nejen neprocházelo parozábranou , ale vůbec se parozábrany ani nedotýkalo.

Pokud by v desce SDK (či jiného podhledu ) nebyly žádné prvky inž. sítí , pak by bylo možné aplikovat desku SDK (či jiný podhled ) i přímo na parozábranu (u klimatu obytného prostoru stačí Jutafol N , u koupelny Jutafol Reflex nebo Jutafol NAL ) ale s tím , že na parozábraně bude v místech průniků vrutů desky SDK (či hřebíků jiného podhledu ) nalepena těsnící páska Jutadach TPK Super. Tj. tak , že vrut desky SDK (či hřebík jiného podhledu ) pronikne nedříve do této pásky a teprve pak do parozábrany. Vzniká však problém s parotěsným napojením parozábrany v detailu na navazující zeď u UD profilu.

Základní detaily najdete v Aplikačním manuálu na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

POZOR ! Nejdříve potřeba vybudovat parozábranu zateplené obálky budovy (stropy , šikminy , popříp. lehké obvodové stěny ) a teprve pak je možné k ní dobudovat lehké příčky.

Další konzultace prosím telefonicky. Děkuji.

Jan Rypl
Tel.: 602 194 045
rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


paropropustná folie (č. 8604) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy