eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Střecha Lindab přímo na bednění

Autor: N/A 1. 10. 2011

V roce 2007 nám firma rekonstruovala střechu - starý eternit vyměnili za plechy Lindab Topline. Nevím proč , ale tehdy bylo rozhodnuto , že není nutné dávat kontralatě a latě a ani měnit stávající IPU položenou na bednění , takže se plechy přivrtaly přímo na bednění.

Letos chci střechu osadit střešními okny Roto , budu mít problémy s kondenzací vody? Jak problém přeložit? Navrhovaná řešení od pokrývačů: a ) střechu přeložit na latě a kontralatě a přidat difuzní folii , b ) zevnitř podkroví udělat vzduchovou mezeru mezi krokvemi a nahoře a dole otevřít aby mohl proudit vzduch. Ale co pak s těmi střešními okny?

Lze toto nějak vyřešit bez přeložení střechy?

Díky za rady.

odpovědět

Re: Střecha Lindab přímo na bednění   |   odpovídá: Jan Rypl

V případě použití takové skladby střešního pláště se bez ventilační mezery mezi bedněním a tepelnou izolací neobejdete , navíc při použití střešních oken by se musely s oknem sousedící krokve vždy nad a pod oknem v úrovni ventilační mezery děrovat , popř. by se celý systém zateplení pomocí dlouhých přímých závěsů musel provést až s odstupem pod krokvemi tak , aby mezi krokví a tepelnou izolací byly vytvořena ventilační vzduchová mezera. A to včetně dole dostatečně nadimenzované štěrbiny mezi obvodovým zdivem a bedněním a nahoře ventilační pás hřebene (včetně přerušení bednění a lepenky ) , např. Armourvent Multi nebo Armourvent Ridge , tj. tak aby větralo každé pole mezi krokvemi. U nároží by v každém poli mezi krokvemi z obou stran nárožní kokve se pak musely použít ventilační tašky typu Armorvent Standard.
- viz.: http://www.iko.cz/documents/accessories/ventilating-your-shingles-roof.xml?lang=cz

Pokud váš délka sklonu střechy nepřesahuje 10 m , pak ventilační mezera musí být o tl. min. 40 mm.

Ale taková skladba je proveditelná jen v případě , že střecha neobsahuje úžlabí , tak se totiž nedá provést nasávání venkovního vzduchu do ventilační mezery , tj. celá plocha navazující do úžlabí se nedá v takovém případě odvětrat.

Pak by tedy bylo nutné přeložit střechu , na krokve nainstalovat vysocedifúzní membránu (Jutadach ) a následně min. 40 mm kontralatě a bednění s krytinou (s ventilačním hřebenáčem ).

Základní aplikace najdete na :
http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Další konzultace prosím telefonicky. Děkuji.

Jan Rypl Tel.: 602 194 045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Střecha Lindab přímo na bednění   |   odpovídá: N/A

Děkuji mockrát za Vaši odpověď. Délka sklonu není více než 10metrů. Úžlabí také žádné nemáme , je to klasická sedlová střecha Áčková.

Od alternativního pokrývače mi byla doručena informace , že dle techniků Lindabu by bylo ideální střechu komplet sundat , položit difuzní folii , kontralatě , latě a NOVÉ plechy , což mě přivedlo skoro k infarktu.

Takže mi nezbývá než doufat , že původní pokrývači , kteří střechu položili před pěti lety , budou "stateční" a problém vyřeší aniž by se musela dávat komplet nová střecha.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Střecha Lindab přímo na bednění (č. 8573) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy