eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Dotaz

Autor: N/A 20. 9. 2011

Dobrý den ,
Máme na střeše rod.domku starý eternit ještě s azbestem. Chce jej vyměnit za nový Eternit. Střecha je sedlová , se sklonem 53 st. a je pobitá prkny. I Z hlediska statiky krovu , bychom rádi ponechali prkna na krokvích a impregnovali. Pak máme v úmyslu aplikovat na tyto prkna vysoce difuzní , kontaktní folii a na ní kontralatě 30/50 a latě a Eternit 40/40 , francouzskou skladbu. Podkroví bude zatepleno minerální vatou , která bude těsně na bednění. Odvětrávací vrstva tedy bude jen nad pojistnou folií.
Je tento způsob položení vhodný pro Eternit? Jsou nutné při této střeše protisněhové prvky?
Děkujeme za váš čas a odpověď a jsem s úctou , Pavel Petrůj

odpovědět

Re: Dotaz   |   odpovídá: Jaroslav Skoupil

Dobrý den ,
obávám se , aby prkna , obzvláště impregnovaná , prostor pod sebou difúzně neuzavřela. Pak by nepomohla ani vysoce difúzní fólie na prknech ani odvětrávací mezera (ta by měla mít výšku min. 40mm ). Prkna bych proto neimpregnoval a neutěsňoval ani případné mezery či škvíry mezi nimi - jako pojistná hydroizolace poslouží vysoce difúzní kontaktní fólie - doporučuji Sunflex Contact , která navíc díky svému reflexnímu povrchu chrání izolaci a podstřešní prostor před přehříváním v létě. Více informací k fólii najdete na: http://www.sunflex.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=44&Itemid=200170
Rozhodně doporučuji aplikovat účinnou parozábranu pod izolací - obzváště vzhledem k možné menší paropropustnosti prken. Doporučuji termoreflexní parozábranu Sunflex Roof-In , která při použití předepsaného příslušenství (pásky , tmel ) působí nejen jako účinná parozábrana , ale díky svému reflexnímu povrchu i jako přídavná tepelná izolace , jejíž účinek odpovídá cca 5-ti cm minerální vaty. Při aplikaci je žádoucí dodržet mezeru 2-3 cm mezi fólií a vnitřním obkladem , jednak k zabezpečení účinnosti reflexní vrstvy a také proto , aby při následné montáži sádrokartonu nedocházelo k porušování parozábrany šrouby. Více informací o fólii a její aplikaci najdete na
http://www.sunflex.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=42&Itemid=200168

S pozdravem
Ing. Jaroslav Skoupil
produktový manažer
tel.: 606 717915
email: jskoupil@tart.cz
www.sunflex.cz

odpovědět

Re: Dotaz   |   odpovídá: Ivan Zindulka

Skladba střešního pláště , kterou uvádíte je naprosto v pořádku , pouze výšku kontralatě je lépe použít 40x60 mm: bednění , difúzní fólie , kontralatě , latě. viz http://www.cembrit.cz/ceska-sablona - montážní návod na straně 8.

Sněhové zachytávače jsou určitě nutné pokud se nachází pod střechou bezpečnostní zóna (chodník , cesta ). Pokud není nutné řešit hledisko bezpečnosti , pak převládá názor pokrývačů , bez sněhových zábran – volné sjetí sněhu ze střechy v prachové podobě. Pokud budete řešit sněhové zachytávače pro sklon střechy 53° je realizace již obtížná a je možná s použitím liniových sněhových zachytávačů str. 28-29 již zmíněného montážního návodu.

Ivan ZIndulka

Ing. Ivan Zindulka, technický poradce

E-mail: ivan.zindulka@cembrit.cz

CEMBRIT CZ, a.s., Lidická 302/91, 266 01 Beroun

Největší výrobce vláknocementové střešní krytiny ve střední Evropě.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Dotaz (č. 8566) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy