eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Dodatečné zateplení polystyrenem

Autor: N/A 14. 9. 2011

Dobrý den , mám sedlovou a pultovou střechu o složení: Bramac MAX , latě , kontralatě , kontaktní difuzní folii Jutadach , vatu Multirock 16cm (pult 18cm ) , parozábranu Jutafol a konstrukci pro sadrokarton 4cm. Původně jsem chtěl konstrukci pro sádrokarton vyplnit vatou s reflexni Al folií tloušťky 4cm , ale nemůžu žádnou takovou najít a mám pocit že 4cm tam už nenacpu a 3cm se nedelaji. Bylo by možné (vzhledem k vlastnostem a kvalite zateplení ) vyplnit tuto 4cm širokou mezeru polystyrenem o tlušťce 3cm? Je to vhodné řešení?

odpovědět

Re: Dodatečné zateplení polystyrenem   |   odpovídá: Jan Rypl

Pod současnou parozábranu nemá do meziroštu smysl dávat tepelnou izolaci - vatu s reflexní AL fólií , protože při neexistenci dostatečné vzduchové mezery pod AL fólií stejně reflexe AL fólie fungovat nebude a navíc není ani žádnoucí parotěsnost této vrstvy.

Do meziroštu můžete přidat vatu tl. max. 4 cm , ale bez AL vrstvy. Polystyren 3 cm teoreticky rovněž , ale je zde problém , jak polystyren provést , aby mezi deskami polystyrenu nevznikaly spáry rozměru větší jak 5 mm.

V obou případech ale takový způsob zateplení (kde je parozábrana umístěna v mezisouvrství tep.izolací ) je možný pouze v případě , že ve vytápěném interiéru pod takovou konstrukcí se nenachází prostor s vysokým tepelně vlhkostním namáháním , např. koupelna.

Podrobnosti telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Dodatečné zateplení polystyrenem (č. 8559) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy