eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Rekonstrukcia strechy - asfaltovy sindel - nahrada

Autor: N/A 8. 9. 2011

Na dome mame skoro pultovu strechu pokrytu asfaltovym sindlom so sklonom cca 7%.Rozhodli sme sa ju vymenit za plechovu krytinu - navrhovane su Satjam tabule Roof SP. Nasa predstava bola , ze na staru krytinu (dreveny doskovy zaklop , asfaltova lepanka , asfaltovy sindel ) by sa urobilo latovanie - kontralata a lata s montazou plechovej krytiny.
Navrh stavebnej firmy je vsak ten , ze navrhuju - asfaltovu krytinu aj podklad asfaltovu lepanku demontovat , na podklad - dosky navrhuju dat difuznu foliu DEKTEN 135 a na nu priamo na bednenie polozit plechovu krytinu Satjam. Zda sa nam to zbytocne nakolko v pripade latovania na starej krytine by vznikla odvetravacia skara. Trvdia nam ze je to nutne , ze by mohlo dojst k prehrievaniu strechy a az ku samovznieteniu. Ake je spravne riesenie?Dakujeme za radu

odpovědět

Re: Rekonstrukcia strechy - asfaltovy sindel - nahrada   |   odpovídá: Petr Tureček

Dobrý den pane Gasperiku.
Těší nás Vaše rozhodnutí , použít naši střešní krytinu. Hned na úvod však musím upozornit na několik dost závažných skutečností:
1 ) Sklon 7°je pro použití jakékoliv plechové krytiny (s vyjímkou plechové krytiny se stojatou drážkou - falcovaný plech ) nedostatečný.
2 ) Jaké je "riziko samovznícení" nedokážu odborně posoudit , ale teplota pod krytinou nedosáhne patrně více jak 80°C. Zdá se mi velmi nepravděpodobné , že by k něčemu takovému došlo.
3 ) Montovat krytinu na obytný dům přímo na bednění opatřené difuzní folii je nevhodné. Nebude zajištěno odvětrání pod krytinou , každý šroub , kterým bude krytina kotvena projde přes folii a poškodí ji. Tím difuzní folie ztratí svou schopnost chránit konstrukci před pronikající vodou. Takováto konstrukce je velmi riziková.

Osobně bych Vám doporučil starý asfaltový šindel demontovat , na bednění položit difuzní folii , vytvořit patřičnou odvětrávací vrstvu pomocí kontralatí a střechu nalaťovat. Při tomhle extrémně nízkém sklonu je nutno velmi dobře zvážit jaký typ krytiny použijete - doporučuji poradit se s projektantem.

S přátelským pozdravem.

Petr Tureček
produktmanažer

Zákaznické oddělení, technický poradce

E-mail: petr.turecek@satjam.cz

SATJAM, s.r.o., Michalská 18, 710 00 Slezská Ostrava

Lehké střešní krytiny, trapézové plechy a okapové systémy.

odpovědět

Re: Rekonstrukcia strechy - asfaltovy sindel - nahrada   |   odpovídá: Jan Rypl

Váš plán je naprosto nesprávný. Při sklonu 7% = 4° , pak není možné skladbu provést dle Vašich plánů a to ani typ zvolené fólie ani typ plánované střešní krytiny. Navíc asflatové šindele na takto nízkém sklonu nemají co dělat , jelikož jejich bezp. sklon je min. 18°. V takto nízkém sklonu by na obnažené bednění musela být použita difúzní membrána JUTATOP slepená v přesazích lepidlem Jutatop Mastic (nebo použita membrána s integrovanými páskami JUTATOP 2AP ) , pak následné kontralatě (ventilační mezera ) by musely být vysoké min. 10 cm (máte sklon menší jak 5°!!! ) a všechny kontralatě by musely být podtěsněny páskou Jutadach TPK Super (lepí se na fólii v místě budoucí kontralatě ). Teprve nad 10 cm kontralatí může následovat bednění pro krytinu. V takto nízkém sklonu je možné jako krytinu použít buď falcovaný plech (ale s těsněnými falcy ! ) , nebo svařené bitumenové či PVC materiály. Mezi vodorovnými latěmi nic nevětrá , ventilace vzniká jen šikminou či vertikálou , tj. mezi kontralatěmi !!!!

Podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: +420 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Rekonstrukcia strechy - asfaltovy sindel - nahrada (č. 8548) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy