eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Plocha strecha - Plech alebo Asfaltovy pas?

Autor: N/A 15. 8. 2011

Dobry den
Ideme rekonstruovat plochu strechu ktora je pokrita asfaltovymi pasmy s vrchnou hlinikovou upravou. Dostal som dve ponuky. Jedna sa o asfaltovy pas posypany bridlicou , alebo pozinkovany plech. Pri obydvoch rieseniach sa pocita so zateplenim pomocou polystyrenu. Cenovo boli ponuky totozne. Mozte mi prosim poradit ktore riesenie by bolo vhodnejsie , alebo aspon obzrejmit vyhody a nevyhody jednotlivych rieseni.
Vopred dakujem za Vase rady , postrehy a riesenia.

odpovědět

Re: Plocha strecha - Plech alebo Asfaltovy pas?   |   odpovídá: Luděk Kovář

Pane Vlkovic ,
pro správné posouzení a rozhodnutí je nutné provedení tepelně technické výpočtu a bilance vlhkosti v konstrukci střechy , aby nedocházelo ke kondenzaci.
Povrchová teplota pod asfalt.pásem je až +70°C i více. Polystyren není ideálním řešením. Při těchto teplotách sublimuje (zmenšuje se ) a pak ve sparách vznikají teplené mosty. Také polystyren nesmí být v přímém kontaktu s asfaltem. Nutno oddělit separační vrstvou. Plechovou falcovanou krytinu nelze přichytit na polystarém.
Doporučuji vám při rozhodnutí pro plechovou krytinu použít námi vyráběné a dodávané PIR izolační desky s horní QSB deskou , do které se kotví plech. Více naleznete na našich web stránkách www.puren.cz - plechová střecha nebo nás můžete kontaktovat.

Ing. arch. Luděk Kovář, technický poradce

JITRANS TRADE, s.r.o., Na Hranici 12a

Obchodní zastoupení firmy Puren, výrobce tepelných izolací PIR.

odpovědět

Re: Plocha strecha - Plech alebo Asfaltovy pas?   |   odpovídá: Jan Rypl

V prvé řadě u asfaltových pásů by měly být použity 2 pásy , tj. spodní podkladní , který se skrz tepelnou izolaci mechanicky nakotví do nosné konstrukce střechy , a horní krycí (s posypanou břidlicí ) jež se na spodní podkladní pás plamenem nataví. Při jednovrstvé aplikaci bych doporučil spíše použití PVC fólie , ale s vložením separační netkané geotextilie mezi PVC fólii a polystyren.

Plech a asfaltové pásy fakticky totálně likvidují možnost odparu vodních par z konstrukce , PVC fólie má částečnou paropropustnost. Tj. čím větší je paronepropustnost horní hydroizolační vrstvy , tím větší musí být parotěsnost použité parozábrany pod polystyrenem.

Navíc pokud je sklon střechy pod 7° , již nedoporučuji použití falcovaného plechu (muselo by se dělat speciální těsnění falců ) , ale bylo by vhodnější použití PVC fólie nebo asfaltových pásů.

Podrobnosti prosím řešme telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: +420 602 194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Plocha strecha - Plech alebo Asfaltovy pas? (č. 8522) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy