eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Odvětrání půdního prostoru

Autor: N/A 2. 6. 2011

Dobrý den ,
budeme mít sedlovou střechu se skládanou betonovou krytinou na latích. Pod krytinou bude difůzní kontaktní fólie. Zateplení bude v šikminách mezi a pod krokvemi a mezi a pod kleštinami. Ve špici zůstane malý prostor s výškou do cca 1 m , který nebude využívaný. Je nějaký způsob , jak odvětrat tento prostor , když nechci dělat do fasády větrací okna , mřížky ani jiné rušivé otvory a ventilační turbíny na střechu malého RD se mi nelíbí?
Děkuji Melanie

odpovědět

Re: Odvětrání půdního prostoru   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud bude použita skutečně funkční vysoce difúzní kontaktní membrána (např. Jutadach , Dekten ,... ) , výška zbytkového půdního prostoru bude do výšky 1 m a přitom do tohoto půdního prostoru nepovede ani žádný průlez (např. půdní schody ) , není potřeba tento prostor větrat , tj. membrána může kompletně obalit vrchol střechy.

V případě , že do tohoto prostoru bude průlez či jeho výška by byla větší jak 150 cm , pak je potřeba aby membrána v ploše nad zbytkovým prostorem neměla slepované přesahy a byl proveden speciální detail v membráně u vrcholu střechy. Tím pak vznikne tzvn. slabě větraný vzduchový prostor , což stačí pro eliminaci difúzního odporu vzduchu tohoto prostoru.

Obě skladby předpokládají , že pod tepelnou izolací bude skutečně správně provedena vzduchotěsně-parotěsnící vrstva (parozábrana ).

Detialy v místě u hřebene najdete v Aplikačním manuálu pod bodem 1.1.6. (a , b , c ) na str.8-9 na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Případně se můžeme spojit letefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Odvětrání půdního prostoru (č. 8429) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy