eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Asfaltový šindel za eternit

Autor: N/A 3. 5. 2011

Dobrý den
Plánuji rekonstrukci střešní krytiny , uvažoval jsem nahradit eternit asfaltovým šindelem , ale napadlo mě , zda-li bude střecha dýchat , přeci jen asfaltová lepenka moc prodyšná není.
Skladba střechy je v současnosti tato: sádrokarton , 40mm čedičová vata , parozábrana , 60mm + 120mm čedičová vata , podstřešní difúzní membrána 115gms mezi krokvemi , 40mm provětrávaná mezera , prkna , starý thérák , eternitová šablona.
Nechci střechu zatěžovat kontralatěmi a dalším bedněním , uvažoval jsem na stávající záklop položit folii a pak šindel. Střecha má nízkou provětrávanou půdičku , kam ústí větrací mezery nad izolací , nasávání vzduchu je v každém poli krokví , v nárožích valbové střechy bych do vrcholu každého pole umístil plochý větrací otvor.
Bude to fungovat?
Děkuji za radu
František Mikota

odpovědět

Re: Asfaltový šindel za eternit   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud mezi vysocedifúzní membránou a bedněním krytiny je tedy skutečně funkční ventilační vzduchová mezera (s prouděním venkovního vzduchu , tj. dole dostatečné otvory pro násávání venkovního vzduchu do mezery , nahoře ventilační prvky v krytině u vrcholu střechy pro výstup vzduchu z mezery až do exteriéru tak , aby větralo každé pole mezi krokvemi ) , pak nic nestojí v cestě abyste současnou krytinu vyměnit za aslaftové šindele (opět s ventilačními prvky hřebene či nároží ). Podmínka je ale skutečně funkční ventilační !!!!! vzduchová mezera. Pokud je mezera někde přerušena či někde dole do ní není vstup či nahoře není výstup vzduchu do exteriéru (nemůže vzduch jen končit v půdičce !!! ) , pak je celá skladba špatně i při současném stavu.

Nejlepší by bylo spojit se telefonicky a celou skladbu dořešit.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Asfaltový šindel za eternit (č. 8405) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy