eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Odvětrání střechy

Autor: N/A 30. 3. 2011

Dobrý den mám takový dotaz mám postavený bungalov plocha 240m2 střecha vazníková na střeše záklop prkny folie iko a šindel iko na třeše odvetrávací turbíny Airhawk podhled mám obložený palubkami ale nevim jak to ukončit kvuli odvetrání jestli mám dát jednu palubku z čela a nad ní odvetrávací pás proti ptákům kolem dokola. Ale nevím jestli to neni moc aby tam moc nefoukalo sice je pravda že ten pás bude zakrývat žlab ale radši si nechám poradit.Jinak je to 1NP. půda je celá otevřená volně.Díky za rady

odpovědět

Re: Odvětrání střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Ventilace pod střešní krytinou zabezpečující možnost odpařování vodních par z konstrukce Vám bude fungovat jen v případě , že u spodního okraje střechy bude dostatečný průběžný otvor pro nasávání venkovního vzduchu pod bednění krytiny. Zároveň nesmí být dole obvodové zdivo dozděno až k bednění krytiny. Velikost nasávacího otvoru pro funkci ventilační mezery závisí na sklonu střechy a na délce od hřebene k okapu. Čím je menší sklon střechy (< ;25° , > ;25° , > ;45° ) a čím je delší délka krokve , tím otvor musí být větší. Dimenzaci ventilačních otvorů lze spočítat podle tabulky 7 Aplikačního manuálu na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf , ale v žádném případě nesmí být čistý ventilační otvor menší jak 200 cm2/ bm kraje střechy , tj. min. 4 cm volná spára krytá mřížkou. Doporučuji však jednu palubku nahradit min. 8 cm průběžnou mřížkou , je už jedno zda bude umístěna ze spoda či čela přesahu střechy.

Ale nahoře ventilační turbíny musí být umístěny rovnoměrně po celé délce hřebenu střechy ! Vhodnější by však bylo řešit ventilaci ventilačním pásem hřebene.

Popř. se můžeme spojit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Odvětrání střechy (č. 8362) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy