eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Folie pod falcovaný plech?

Autor: N/A 30. 3. 2011

Dobrý den.
Budeme nadezdívat dům a v hřebenu nelze jít výše , proto musíme zvolit pozinkový falcovaný plech se sklonem cca 6°. Je možná tato skladba střechy: krokve - folie (jaká? ) - kontra latě - bednění - plech? Klempíř nám navrhoval dát to na bednění bez folie , aby se tam kondenzovaná voda nedržela. Máme na něj dát? Pod střechou bude půdní nevětraný prostor. Prosíme o radu , jakou variantu tedy zvolit (folie ano x ne ). Děkuji za odpověď.

odpovědět

Re: Folie pod falcovaný plech?   |   odpovídá: Jan Rypl

Záleží na tom , jako úlohu má fólie plnit. Tj. zda jen vzduchotěsnící funkci (ochrana tepelné izolace před prouděním vzduchu ve ventilační mezeře ) nebo i vodotěsnící funkci. Tj. krytina bude vždy na bednění a pod bedněním vždy 60 mm vysoké kontralatě (ventilační mezera ) a pak pod kontralatěmi fólie.

Pokud má fólie plnit jen vzduchotěsnící funkci , pak přímo na krokve instalovat vysocedifúzní membránu s integrovanými páskami , např. Jutadach 115 AP . Pokud má fólie plnit i vodotěsnící funkci , pak u takto malého sklonu musí být vytvořen stupeň a třída těsnosti PHI 3A , tj. na krokve prkenné bednění , pak membrána JUTATOP slepená v přesazích lepidlem Jutatop Mastic (nebo použít membránu s páskami JUTATOP 2AP ) a následné 60 mm kontralatě musí být podtěsněny buď páskami Jutadach TPK Super nebo hmotou Jutadach THK.

Podrobnosti můžeme řešit telefonicky nebo je najdete na :
http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Folie pod falcovaný plech?   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , lze použít vysoce difúzní reflexní membránu Sunflex Contact , která by ve vašem případě měla zřejmě pouze funkci pojistné hydroizolace (proti náhodnému zatečení ). Při daném sklonu je žádoucí membránu slepit ve spojích difúzní lepící páskou a to na horní straně membrány. Díky reflexnímu povrchu membrána odráží sluneční záření a v létě tak ochlazuje prostor pod střechou. Díky vysoké paropropustnosti membrány nehrozí při dodržení odvětrávací mezery nad membránou žádná kondenzace. Tloušt´ka odvětrávací mezery nad membránou je pro daný sklon min. 60 mm. Více informací najdete na http://www.sunflex.cz/

S pozdravem
Ing. Jaroslav Skoupil
produktový manažer
tel.: 606 717915
email: jskoupil@tart.cz
www.sunflex.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Folie pod falcovaný plech? (č. 8361) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy