eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

kondenzace vodních par

Autor: N/A 27. 3. 2011

Dobrý den. Před třemi lety jsem si nechal dát novou krytinu na sedlovou střechu staršího domku , a neměl příliš času sledovat průběh prací. Dnes chci přistoupit k zateplení střechy a vytvoření obytných pudních prostor a vše znovu prověřuji. Skladba střechy je následujcí: Kanadský šindel , folie ( neznám její přesné jméno ale je určitě nová , údajně paropropustná ) , původní obyčejný asfaltový papír snad A 330 , původní prkenné bednění. V horní části střechy zhotovili několik odvětrávacích okének.
Přítel , pokrývač s dlouholetou praxí , kterého jsem požádal o instalaci střešních oken mi tvrdí že taková střecha mi 100% shnije!!!. Problém udajně spočívá v té asfaltové lepence kterou tam asi z nedbalosti nechali , která prý nepropustí vlhkost a bude se srážet na bednění , doložil mi to několika fotkami podobně koncipovaných střech , které byly uplně zničené. Prý to nasákne do vaty stéká dolů a od pozednice hnije. Je si tím naprosto jistý a dost mě vylekal. Na druhou stranu ta firma se hájí že je to naprosto v pořádku , že tak jako tak ta šindel nepropouští vlhkost a že úplně stačí ta větrací okénka ( na co je tam ovšem potom ta folie?? ) Prosím o radu. Kdo má pravdu? Je to řešení střechy v pořádku? Mohu přistoupit k realizaci zateplení a jaký techn. postup nejlépe zvolit abych eliminoval případné předešlé chyby? Chci tam mít dětský pokoj a nerad bych zpusobil dětem zdravotní komplikace plísněmi atp. Že bych nerad sundaval šindel a odstranoval ten papír je nasnadě , stálo to dost peněz. Děkuji za Vaše cenné rady a informace , Olejník

odpovědět

Re: kondenzace vodních par   |   odpovídá: Jan Rypl

Jestliže leží asfaltový šindel na nějaké lepence či fólii , je pak již úplně jedno zda byla či nebyla difúzní či nedifúzní , protože asfaltový šindel tuto vrstvu stejně difúzně uzavírá , a je tedy nezbytné pod bedněním s asfaltovým šindelem vytvořit ventilační vzduchovou mezeru. A to o tl. min. 40 mm , při sklonu menším jak 25°pak min. 60 mm. A to včetně dole nasávacích otvorů pro vstup venkovního vzduchu do ventilační mezery pod bedněním a nahoře ventilační prvky u hřebene pro každé pole mezi krokvemi pro výstup vzduchu z ventilační mezery do exteriéru. Pokud je však bednění s krytinou přímo na krokvích a plánuje se zateplení částečně i mezi krokve , pak taková střecha nemůže mít ani úžlabí ani sedlové arkýře ani střešní okna. Celkovou skladbu pak můžeme řešit telefonicky , zákl. dispozice pro parozábranu a ventil. mezeru najdete na :
http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , tel.: 602194045 , rypl@juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


kondenzace vodních par (č. 8358) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy