eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Rekonstrukce střechy

Autor: N/A 3. 3. 2011

Dobrý den , měla bych dotaz ohledně rekonstrukce střechy , máme rovnou střechu s minimálním sklonem a chtěli bychom pultovou. Jaký doporučujete ideální sklon a krytinu , aby se v zimě na střeše sníh zdržoval minimálně? Střecha by se měla postavit na té původní plechové. Bylo by možné do volného prostoru využít zateplení? A jaké by jste doporučoval? Ve volném prostoru nechceme žádné pokoje ani půdu , jen střešní okno pro přístup ke komínu.

odpovědět

Re: Rekonstrukce střechy   |   odpovídá: Ing.Jan Pařík, Parabit Technologies, 736533367, ww

Moje stanovisko bude trochu odlišné od Vašeho požadavku ,
nevím co Vás vede k přechodu od ploché k pultové (šikmé ) střeše (. Dnes už jsou k dispozici kvalitní materiály pro bezpečné a spolehlivé řešení a v kombinaci s prvky , které spolehlivost řeší i v mimořádných teplotních obdobích např. vytápěné vtoky pro přechodovou teplotu při odtávání sněhu.
Samozřejmě pokud to není statický nebo estetický důvod , pak doporučuji možné původní střechy ploché.
Tuto lze zateplit , lze použít různé druhy montáže , různé typy materiálů preferující cenovou dostupnost nebo trvanlivost-spolehlivost. Jako výrobce modifikovaných asfaltových pásů a výrobce polystyrenu Vám můžeme pomoci řešit i Vámi uváděnou zateplenou střechu , vyřešímé spády , pokládka může být formou lepení polyuretanovými lepidly a se samolepícími pásy nebo formou kotvení nebo i využití kopmpletizovaných díllců (polystyren-asfaltový pás ) tzv. kašírovaných desek.
Takže pokud požadujete plochou resp. i Vámi uvedenou šikmou (pultovou střechu vč.mezikrokevního a nadkrokevního zateplení ) s asfaltovými pásy , můžeme pomoci s volbou skladby a řešení detailů , pak nás kontaktujte , Ing. Jan Pařík , parik@parabit.cz , 736533367.

Ing. Jan Pařík, technický poradce

E-mail: jan.parik@parabit.cz

Parabit Technologies, s.r.o., Zbuzany 307, 516 01 Rychnov nad Kněžnou

Výrobce asfaltových izolačních pásů a šindelů.

odpovědět

Re: Rekonstrukce střechy   |   odpovídá: Luděk Kovář

Paní Kateřino ,
rád bych vám zaslal návrh řešení , ale přes tento portál to není možné.
Velmi jednoduché řešení , vynikající zateplení a bezpečnost v průběhu životnosti naleznete na našich web stránkách www.puren.cz , oddíl šikmá střecha - plechová střecha.

Ing. arch. Luděk Kovář, technický poradce

E-mail: kovar@jitrans.cz

JITRANS TRADE, s.r.o., Na Hranici 12a

Obchodní zastoupení firmy Puren, výrobce tepelných izolací PIR.

odpovědět

Re: Rekonstrukce střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Sklon provedené střechy závisí na typu použité střešní krytiny. Důležité je vycházet z "bezpečného sklonu" plánované střešní krytiny. Ty jsou určené normou ČSN 731901 Navrhování střech , Tabulka 1. Tj. není vhodné provádět sklon střechy s menším sklonem než je bezpečný sklon použité střešní krytiny , protože pak je nutné provádět další poměrně drahá opatření. Asi by bylo vhodné spojit se telefonicky a dle výběru konkrétního typu střešní krytiny stanovit sklon střechy a zároveň vyřešit aplikace a skladbu tepelných izolací konstrukce.

Obecně je vhodné provádět sklon střechy se sklonem nad 25° , protože je možné ventilační mezeru udělat o tl. pouze 40 mm a většina střešních krytin (kromě bobrovek a některých pálených tašek ) má bezpečný sklon pod tímto sklonem , čímž pak není nutné při běžných podmínkách těsnit kontralatě ani lepit podstřešní membránu v přesahu.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Rekonstrukce střechy (č. 8322) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy