eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

parotěsná folie

Autor: N/A 19. 2. 2011

Dobrý den ,
právě instalujeme parotěsnou folii v naší dřevostavbě. Ráda bych se zeptalal jakým způsobem ji máme napojit např. na dřevěnou konstrukci u okne?? Dále se chci zeptat , zda je možné dát desky SDK přímo na parozábranu?? Někde jsem vyčetla , že je páska , která se pod profily nalepí a ta ty otvory přes vruty utěsní. A ještě dotaz , zda můžeme folii napojit přímo na komín (komín je heluz , jednoprůchodový s izolací ) , jestli se nemůže stát , že se folie teplem poškodí.
Děkuji za odpověď a přeji pěkný den Kateřina

odpovědět

Re: parotěsná folie   |   odpovídá: Jan Rypl

Na rám okna se parozábrana napojí pomocí pásky Jutafol SP 1 , na komín tmelem Jutafol Mastic (na povrchu komínového tělesa nesmí být teplota vyšší jak 85°C , čemuž tmel odolá ).

Žádná parozábrana by neměla být přímo pod deskou SDK tak , že ji budou perforovat vruty desky SDK. Nejen , že u reflexní fólie pak dochází ke zrátě reflexní funkce , ale díky perforaci vruty pak dochází k drastickému snížení parotěsné účinnosti a vzduchotěsnosti jakékoliv parozábrany. Navíc pak vznikají i problémy s instalacemi inž. sítí , kde jakákoliv zásuvka , vypínač či bodové svítidlo udělá díru do parozábrany čímž dojde k naprosté ztrátě funkčnosti parozábrany.

Pokud tedy byl vytvořen rošt pro desku SDK , pak je vhodné na něj naaplikovat parozábranu (u klimatu obytného prostoru stačí Jutafol N , u koupelny Jutafol Reflex nebo Jutafol NAL ) parotěsně ji spojit a napojit a pak na parozábranu namontovat další CD profily na jezdích křížem vůči profilům původního roštu , kde vruty jezdce se podlepí páskou Jutafol SP 1 , a deska SDK se namontuje až na tento mezirošt. Podhled se pak sníží jen o 28 mm. Pokud by ale měly být do desky SDK instalovány bodová svítidla , pak by bylo nutné tento mezirošt vytvořit na přímých závěsech (opět s podtěsněním přímého závěsu páskou Jutafol SP 1 ) tak , aby těleso bodového svítidla nejen neprocházelo parozábranou , ale vůbec se parozábrany ani nedotýkalo.

Pokud by v desce SDK nebyly žádné prvky inž. sítí , pak by bylo možné aplikovat desku SDK i přímo na parozábranu (u klimatu obytného prostoru stačí Jutafol N , u koupelny Jutafol Reflex nebo Jutafol NAL ) ale s tím , že na parozábraně bude v místech průniků vrutů desky SDK nalepena těsnící páska Jutadach TPK Super. Tj. tak , že vrut desky SDK pronikne nedříve do této pásky a teprve pak do parozábrany. Vzniká však problém s parotěsným napojením parozábrany v detailu na navazující zeď u UD profilu.

Základní detaily najdete v přílohách a v Aplikačním mnauálu na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Další konzultace prosím telefonicky. Děkuji.

S pozdravem

Jan Rypl
Manažer aplikací JUTA a.s.
Tel.: 602 194 045 , 499 314 235
Fax : 499 314 210
rypl@juta.cz
www.juta.cz

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


parotěsná folie (č. 8305) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy