eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení podkroví

Autor: N/A 10. 2. 2011

Dobrý den , na jaře začnu zateplovat podkroví a chtěl bych se zeptat jestli můj plánovaný postup je správný. Jedná se o starší dům s jehlanovou střechou - sklon asi 45 stupňů. Krytina je šindel , pod šindelí bude asi nějaká folie , bednění = prkna , krokve 13 cm.
Krokve jsem už nastavil o 7 cm ,protože mezi prkny a izolací chci udělat mezeru 4 cm , pak položit 16ku izolaci rockwool , přes nastavené krokve chci sestavit rošt a do něj dám 4 cm tlustou vatu , dále bych chtěl na rošt přisponkovat parozábranu , pak na stejný rošt přes parozábranu přidělat držáky na pozinkované profily a na ně přidělat sádrokarton.
Rád bych se ještě chtěl zeptat jestli mezi prkny a izolací musí být mezera a difusní folie , a jestli se izolace může folie dotýkat?
Napište mi prosím jak správně udělat celou skladbu.Děkuji

odpovědět

Re: Zateplení podkroví   |   odpovídá: Jaroslav Skoupil

Dobrý den , postup je v zásadě správný , mezi prkny a izolací by rozhodně měla být odvětrávací mezera cca 4cm , difuzní reflexní fólii Sunflex Contact je možno pokládat přímo na tepelnou izolaci reflexní stranou směrem k prknům. Ideální by bylo fólii umístit mezi krokve a doplněné kontralatě a krokve pak na vnitřní straně nadstavit už jen o 3cm. Systém reflexní parozábrany Sunflex Roof - in umožňuje umístění parozábrany přímo na krokve a přichycení ke krokvím přes latě nebo CD profily. Na ně se pak už připevní sádrokarton aniž by se parozábrana poškozovala dalšími šrouby. Reflexní parozábrana navíc v kombinaci se vzduchovou mezerou vytvořenou latěmi , je plnohodnotnou náhradou tepelné izolace tloušťky 5cm - tzn. měl byste tepelný odpor odpovídající toušťce izolace 21cm. Více informací najdete na http://www.sunflex.cz/
Jaroslav Skoupil 606 717915

odpovědět

Re: Zateplení podkroví   |   odpovídá: Jan Rypl

Mezi prkny a tepelnou izolací musí být min. 40 mm ventilační !!!!! vzduchová mezera. Ale aby mezera ve Vaší střeše mohla fungovat , musí být zabezpečen i vstup vzduchu dole do mezery do každého pole mezi krokvemi a nahoře z obou stran nároží v každém poli mezi krokvemi navazující do nároží vložený do krytiny ventilační komponent pro výstup vzduchu z mezery do exteriéru. Mezi ventilační mezeru a tepelnou izolaci pak je potřeba vložit vysoce difúzní membránu (Jutadach , Dekten ,... ) která bude oddělovat tepelnou izolaci od proudění vzduchu ve ventilační mezeře. Aplikace tepelné izolace a parozábrany je v požádku za předpokladu , že parozábrana bude parotěsně slepena a napojena , a že lambda použité tepelné izolace nebude větší jak 0 ,033 W/m.K (při sklonu středy do 45° ) či 0 ,040 W/m.K (při sklonu střechy větším jak 45° ).

Detaily k aplikaci parozábrany - viz.: http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení podkroví (č. 8291) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy