eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Náhrada thérového papíru

Autor: N/A 8. 2. 2011

Dobrý den , potřeboval bych poradit. Na zahradním domku mám jako střešní krytinu vlnitý eternit. Chtěl bych ho nahradit pozinkovanými trapézovými plechy. V současné době je střechy tvořena: prkna v celé ploše – volně položený thérový papír – přišroubovaný vlnitý eternit ( bez latí , přímo položený na thérový papír ).
Představu mám , že bych prkna napustil Lignofixem a teď nevím co místo thérového papíru ( nechci aby trapéz ležel širokou vlnou přímo na prknech , jelikož předpokládám že se plech bude rosit a nechci aby prkna byla ničena kondenzující vodou ). Latěmi pro odvětrávání to řešit nelze. Děkuji za radu , Pecka Petr

odpovědět

Re: Náhrada thérového papíru   |   odpovídá: Jan Rypl

Thérový papír můžete nahradit fólií Jutafol D 150 , ale v případě , že bude skladba tak , že trapézový plech bude přímo na fólii a bednění , pak musí být pod bedněním vytvořena ventilační vzduchová mezera tl. min. 40 mm (při sklonu menším jak 25° min. 60 mm ). Včetně dole otvorů pro nasávání venkovního vzduchu dole do mezery a pod hřebenem mezera v bednění a fólii a ventilační hřebenáč pro výstup vzduchu z mezery do exteriéru. Tj. tak aby v každém poli mezi krokvemi pod bedněním proudil venkovní vzduch. Ale to jde provést jen pokud třecha nemá úžlabí , nároží , stř. okno nebo sedlové arkýře. Pokud nejde vytvořit funkční ventilační mezera pod bedněním , pak je nutné na impregnované prkenné bednění aplikovat vysoce difúzní membránu Jutadach Monolitic (chemicky odolná membrána ) , následně min. 40 mm vysoké kontralatě (při sklonu menším jak 25° min. 60 mm ) a pak střešní latě s trapézovým plechem (s ventilačním hřebenáčem ).

Další podrobnosti můžeme řešit telefonicky nebo přímo e-mailem , popř. je najdete na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Náhrada thérového papíru   |   odpovídá: Skoupil

Lze použít reflexní hydroizolační membránu Sunflex Contact , která prkna ochrání proti vodě a je zároveň paropropustná. Bohužel v případě nepodložení trapézu nemohou být plně využity reflexní vlastnosti folie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Náhrada thérového papíru (č. 8289) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy