eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení střechy starého domu

Autor: N/A 8. 2. 2011

Dobrý den , chtěl bych vás poprosit o radu při zateplování podkroví. Střecha má sklon 45 stupňů , je to klasická sedlovka. Na deskovém bednění je térpapír a na něm položen vlnitý eternit. První problém je ten , že každá krokev je jiná , proto je budu nadstavovat do konstantní šířky , mám pak celou konstrukci obalit do parozábrany a do této vany vložit izolaci? Nebo se to vše dělá jiným způsobem? Jak se pak izolace mezi krokvemi napojí na izolaci stropu , ta izolace má být uzavřena úplně ve fóliích? Děkuji za odpověď.

odpovědět

Re: Zateplení střechy starého domu   |   odpovídá: Jan Rypl

Jelikož máte střešní krytinu na lepence a bednění , a bednění je přímo na krokvích , taková skladba je bez demontáže střešní krytiny bez problémů zateplitelná jen v případě , že mezi bedněním a tepelnou izolací bude vytvořena ventilační !!!!! min. 40 mm vzduchová mezera (s proudícím venkovním vzduchem ) , která umožní odpařování vodních par z konstrukce. Navíc dole musí být dostatečný otvor pro nasávání venkovního vzduchu do mezery a nahoře hřebeni odvěrávání hřebenáčovým větráním krytiny. Ale toto bude funkční jen v případě , že střecha nebude mít střešní okna , úžlabí nebo arkýře !!!

Teprve pod ventilační mezerou může být souvrství tepelné izolace , pak parotěsně spojená a napojená parozábrana a rošt s podhledem.

Pokud spodní ventilaci pod bedněním nejde vytvořit , pak je nutné demontovat střešní krytinu a lepenku , na bednění aplikovat Jutadach 135 , kontralatě a stř. latě s krytinou.

Pro skladbu následného zateplení bych potřeboval tloušťku krokví = stanovení skladby vrstev , a typ interiéru (koupelna , obývák , ložnice , ..... ) = stanovení potřebné parotěsnosti parozábrany.

Můžeme se spojit telefonicky ?

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zateplení střechy starého domu   |   odpovídá: Skoupil

Pro zateplení vaší střechy doporučuji využít systém tvořený reflexními foliemi Sunflex a tepelnou izolací. Na interiérovou stranu použít folii Roof - in , která má funkci parozábrany , tepelné izolace a funkci reflexní. V kombinaci se vzduchovou mezerou vytvořenou latěmi nebo CD profily (mezera je mezi folií a vnitřním obkladem ) zvyšuje tepelný odpor konstrukce o 1 ,1 m2 K / W a teplotu v místnosti o 2°C. Na exteriérovou stranu se aplikuje vysoce difuzní kontaktní membrána Contact , která je zároveň reflexní a brání přehřátí konstrukce v letním období. Zároveň má funkci pojistné hydroizolace. Více informací najdete na www.sunflex.cz

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení střechy starého domu (č. 8288) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy