eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Jak zateplit starou strechu

Autor: N/A 7. 2. 2011

Dobry den ,
chystam se na rekonstrukci podkrovi s vybudovanim dvou obytnych mistnosti. Chci se zeptat jakym zpusobem mam zateplit strechu na dome starem 30 let , na krokvach jsou jen desky a plechova stresni krytina. Mezi nekterymi deskami jsou mezery cca 10-20cm , je to na zavadu? Muzete mi poradit jak mam nejlip poskladat slozeni strechy mezi plechovou krytinou a sadrokartonem?
Dekuji za odpoved

odpovědět

Re: Jak zateplit starou strechu   |   odpovídá: Jan Rypl

Jelikož máte paronepropustnou střešní krytinu na bednění a bednění je přímo na krokvích , taková skladba je bez problémů zateplitelná jen v případě , že mezi bedněním a tepelnou izolací bude vytvořena ventilační !!!!! vzduchová mezera (s proudícím venkovním vzduchem ) , která umožní odpařování vodních par z konstrukce. Při sklonu nad 25° o tl. min. 40 mm , při menším sklonu min. 60 mm. navác dole musí být doastatečný otvor pro nasávání venkovního vzduchu do mezery a nahoře hřebeni odvěrávání hřebenáčovým větráním krytiny. Ale toto bude funkční jen v případě , že střecha nebude mít střešní okna , úžlabí nebo arkýře !!!

Pro skladbu následného zateplení bych potřeboval znát sklon střechy (do nebo nad 45° ) = stanovení celkové tl. tep.izolací , tloušťku krokví = stanovení skladby vrstev , a typ interiéru (koupelna , obývák , ložnice , ..... ) = stanovení potřebné parotěsnosti parozábrany.

Můžeme se spojit telefonicky ?

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Jak zateplit starou strechu   |   odpovídá: Skoupil

Doporučuji využít systém složený z reflexních folií Sunflex a tepelné izolace. Na interiérové straně použít folii Sunflex Roof - in , která má funkci parozábrany , tepelné izolace a funkci reflexní. Spolu se vzduchovou mezerou vytvořenou latěmi nebo CD profily (mezera mezi folií a vnitřním obkladem ) zvyšuje tepelný odpor konstrukce o 1 ,1 m2 K / W a teplotu v místnosti o 2°C. Na exteriérové straně použít vysoce difuzní a reflexní membránu Sunflex Contact , která zabraňuje přehřívání konstrukce v letním období a zároveň má funkci pojistné hydroizolace. Její použití vyžaduje vytvoření vzduchové mezery mezi folií a krytinou pomocí kontralatí. Více informací najdete na www.sunflex.cz nebo na tel. 606 717915

odpovědět

Re: Jak zateplit starou strechu   |   odpovídá: N/A

Dobry den ,

omlouvam se za zpozdenou reakci na mail.

Strecha ma 45° sklon , ve stite ma 90° , krokvy jsou vzdaleny cca 900mm a maji rozmer 100x130mm. Mely by tam byt 2 detske pokoje a v kazdem by melo byt stresni okno. Pisete ze to nebude fungovat , je nejake jine reseni?

Dekuji za odpoved

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Jak zateplit starou strechu (č. 8287) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy