eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

jaké střešní okno?

Autor: N/A 1. 2. 2011

Dobrý den ,
obracím se na Vás s prosbou jako na prodejce ,který má se střešnímy okny velké zkušenosti.Potřebuji 2 okna o rozměru 78x140.Rozhodoval jsem se mezi okny Fakro a Velux.Přikloním se asi k Veluxu ,ale teď se rozhoduji ještě mezi okny:
1.sřešní okno VELUX - GGL 3060 - M08 - 78 x 140 cm
2.třešní okno VELUX - GGU 0060 - M08 - 78 x 140 cm
Co je tedy lepší pro delší životnost okno dřevěné nebo plastové s dřevěným jádrem. Může vzniknot u plast.okna trhlinka a pak jádro vyhnít? Čemu vy dáváte přednost a co je dle vás lepší volba?

Děkuji mnohokrát za odpovědi
S pozdravem Miroslav Fudaj

odpovědět

Re: jaké střešní okno?   |   odpovídá: info.v-cz

Dobrý den pane Fudaji ,

dovolte mi reagovat na Váš dotaz. Co se týká životnosti je určitě lepší možností okno s polyuretanovou úpravou. Drěvěné okno je pro dosažení dlouhé životnosti udržovat v určité kondici , (záleží hodně na prostoru v kterém je střešní okno instalováno-vlkost , umístění a pod ) minimálně je nutné kalkulovat pravidelnou úpravu laku-přebroušení a nalakování v zavislosti na konkrétních podmínkách. Naproti tomu dřevěné okno s polyuretanovou úpravou označujeme jako bezůdržbové , v případě mechanického porušení vrtvy polyuretanu (vrsta je 2-4mm silná ) je možné povrch upravit ale ani v takovém případě nedojde k vyhnití jádra-muselo by se jednat o trvalé dlouhodobé vystavení extrémní vlhkosti (ponoření do vody a pod. ).
Můj osobní názor je , že pokud z estetických důvodů (dřevěný podhled , chalupa , chata ) není nutné instalovat dřevěné okno , je okno s polyuretanovou úpravou tou nejlepší variantou.

S pozdravem

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


jaké střešní okno? (č. 8278) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy