eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

pronikání vody do střechy

Autor: N/A 12. 1. 2011

Dobrý den všem ,
Během léta 2010 byla na naší novostavbě RD provedena odbornou firmou šikmá sedlová střecha s klasickou skladbou: pálená taška Tondach Stodo 12 , kontralatě , svislé latě , pojistná hydroizolace Tondach , prkenné bednění , krokve 16 cm. V prosinci 2010 jsem provedl zateplení vatou mezi a pod krokvemi. Při nynějším dlouhodobějším tání sněhu se mi po krokvích dostává z vnějšku voda z odtávajícího sněhu pof taškami do vaty a po krokvích odtéká dolů do interiéru , či teče po krokvi k pozednici. Děje se tak pouze na návětrné straně domu (fouká tam opravdu hodně ) , kde se sníh při větru dostane po tašky a tam pomalu odtává. Firma , která akci prováděla už dvakrát rozdělávala vždy určitý prostor střechy a hledala závadu. Prý vodu propouští folie Tondach skrze přibité latě. Je to možné?

odpovědět

Re: pronikání vody do střechy   |   odpovídá: Rudolf Prus

Dobrý den , ,

jelikož skládaná krytina není těsná vůči polétavému sněhu , používá se pod ní různé stupně pijistných hydroizolačních opatření. Rozhodující při jejich určení je sklon a tzv. zvýšené požadavky , což může být konstrukce střechy , místní klimatické podmínky atd. Pokud dochází k zatékání dle popisu až po pojistnou hydroizolační vrstvu , doporučuji zvýšit její stupeň těsnisti , např. použití těsnící pásky pod kontaralatě , popřípadě přelepení přesahů.

Rudolf Prus
technický poradceTONDACH Česká republika s.r.o.

Hřbitovní 1643

664 51 Šlapanice

mobil: +420 602 552 916

E-mail: prus@tondach.cz

www.tondach.cz

Rudolf Prus, technický poradce

E-mail: prus@tondach.cz

TONDACH Česká republika s.r.o., Hřbitovní ulice 1643, 664 51 Šlapanice

Výroba a prodej pálené střešní krytiny a zdících materiálů, střešních doplňků.

odpovědět

Re: pronikání vody do střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud sklon Vaší střechy je větší jak 30° , pak je propouštění vody membránou přes přibité konztralatě a latě omluvitelné jen v případě , pokud by nad použitou membránou nebyla ještě vytvořena střešní krytina , tj. kdy na střechu může působit dynamické zatížení deštěm pod vlivem větru (zahánění vody větrem pod kontralatě ). Jakmile je však na střeše krytina , k protékání pod kontralatěmi docházet nesmí ! Pokud však sklon Vaší střechy je menší jak 30° , pak již měly být automaticky podtěsněny všechny kontralatě (např. páskou Jutadach TPK Super ) , jelikož sklon střechy je menší jak bezpečný sklon použité střešní krytiny a je nutná vyšší těsnost PHI než 2A. Příčinou protékání membrány však nemusí být jen hřebíky kontralatí či latí perforující membránu , ale poškození vodotěsnosti membrány muže bát i nesprávně provedenou chemickou impregnací kontralatí , kde tenzidy obsažené v chemikálii impregnace vodotěsně trvale poškodily použitou membránu v místě styku membrány s kontralatěmi.

Další podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: pronikání vody do střechy   |   odpovídá: N/A

Dobrý den vyřešilo se to?asi máme stejný problém. Můžete mi napsat jak to dopadlo na mail r.majky@email.cz\ dekuji

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


pronikání vody do střechy (č. 8236) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy