eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Tyvek Pro

Autor: N/A 11. 1. 2011

Dobrý den ,
prosím o radu správnosti položení podstřešní fólie Tyvek. Složení , pálená taška Samba - glazura , latˇování , latˇpo krokvi , difuzní fólie , krokve. Jde mi o to , zda má být překrití fólie / cca 20cm / jištěno oboustranou lepicí páskou. Vzdálenost krokví je 80 cm. Stolo se že v zimě při silném větru a snežení byl navátý sníh až uvnitř mezi krokvemi. Izolaci bych cgtěl provádět nyní a nevím , jestli by bylo správné zalepit spoje překrytí z vnitřní strany a pak dát izolaci z min. vláken. Sklon střech je 35 °. Děkuji za odpovď´.

odpovědět

Re: Tyvek Pro   |   odpovídá: Jan Rypl

Lepení by bylo nutné až při potřebě třídy a stupňů těsnosti PHI 2C nebo 3A , což není Váš případ. Navíc lepení musí být provedeno buď z vnější strany (jednostraně samolepící páska Jutadach SP Super ) nebo uvnitř přesahu (oboustranně samolepící páska Jutadach SP 38 ) umístěná co nejblíž ke kraji horní fólie. Při chybném lepení z vnitřní strany vzniká volný kraj přesahu horní fólie (efekt lodní plachty ) , kde vítr slepený spoj stejně následně roztrhne.

Co se týče správnosti skladby zateplení , tj. typ a celková tloušťka tepelných izolací a typu a skladby parozábrany , můžeme ji řešit telefonicky , popř. základní info najdete na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Tyvek Pro (č. 8233) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy