eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zateplení šikmé střechy

Autor: N/A 9. 1. 2011

Dobrý den.
Skladba střechy : pálená taška ,kontralatě a latě 5x4x , fólie Deltavent slepená , krokev 13cm , vata mezi krokve orsil 12cm a dále potřebuji radu. Nechci natloukat další přídavné latě na krokve ze spoda. Mám představu , že se natlučou držáky latí které budou svisle s krokvema , to přijde vyplnit vatou do celkové tloušťky 30cm cca 17-18cm vaty. , nasponkovat reflexní parotěsnou fólii , vodorovný rošt a záklop ze sádrokartonu a někde z palubek Tím pádem mi vznikne 3-4cm mezera nutná k reflexní fólii a k montáži rozvodu elektriky.. Měl jsem tady dva sádrokartonáře a nevědí jak systémově práci zhotovit. Všude dávají fólii hned pod sádrokarton. Skladba stropu je stejná. Sklon střechy je 39stupňů.
Dále bych chtěl vědět jestli v koupelně je vhodné nechávat mezeru mezi fólií a sádrokartonem.

odpovědět

Re: zateplení šikmé střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Parozábranu přímo pod desku SDK nedoporučuji , drasticky se snižuje parotěsnost , nemluvě o likvidaci reflexní účinnosti a problémy s vytvořením napojení a utěsnění pronikajících a navazujících konstrukcí a prvků.

Řešení je jednoduché , 120 mm vaty instalujte mezi krokvemi , pak použijte systém krokvových nástavců (viz. http://www.rigips.cz/sadrokartonove-systemy-2/krokovy-nastavec ) , mezi které se pod krokve dá nainstalovat až 160 mm tepelné izolace , na spodní plošku krokvových nástavců se pak nainstaluje parotěsně spojená a napojená reflexní parozábrana a pak se vytvoří vlastní rošt na stavěcích třmenech. V koupelně není vhodné mezeru mezi nutnou reflexní vysoce parotěsnou parozábranou (např. Jutafol NAL , Jutafol Reflex ,.. ) a deskou SDK vyplňovat vatou. Toto je možné provést jen u prostorů s klimatem obytného prostoru (+20 ,6°C/50%H ) , ale pak zde nemá smysl jako parozábranu používat vysoce parotěsnou reflexní fólii , ale je zde vhodnější použít středně parotěsnou parozábranu , např. Jutafol N 110.

Další viz.: http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: zateplení šikmé střechy   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
řešení bych viděl že na sádrokartonový rošt se vruty připevní rošt další a mezi rošty budete mít vámi zvolenou parozábranu. Nicméně nejsem si zcela jist zda jsem Vámi uváděné řešení správně pochopil.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zateplení šikmé střechy (č. 8226) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy