eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Správné umístění okapnicového plechu

Autor: N/A 5. 1. 2011

Po velké sněhové nadílce v prosinci mi začalo masivně zatékat střechou rapid satjam nad obvodovými zdmi domu. Voda se dostává po okapnici vzhůru.
Dotazem dodavatele prací jsem již zjistil , že nebyla provedeno žádné těsnění proti vzlínající vodě. Nicméně si myslím , že v tuto chvíli měla proniknutí vody zbránit fólie pod plechy , pokud by byly okapnice položeny na fólii. Jaká je správná skladba , okapnice položená až na fólii , nebo podvlečená? Jedná se o krytinu položenou na bednění a fólii bez laťování.

odpovědět

Re: Správné umístění okapnicového plechu   |   odpovídá: Jan Rypl

Pro stanovení vyjádření je potřeba znát další informace o střeše a její skladbě , zejména souvrství vrstev celé zateplené střechy , způsob řešení hřebene , dimezace ventilační mezery , sklon střechy , tvar střechy a délku střechy od hřebene k okapu. Příčinou problému totiž nemusí být jen protékání krytiny ale i obrovský vznik kodenzací na spodní straně střešní krytiny díky použití nesprávné skladby či detailů střechy. Nicméně okapnička musí být jednoznačně aplikována pod krajem podstřešní fólie. Ale pozor ! Podstřešní fólie má vlastní okapničku a střešní krytina má další vlastní okapničku. Nelze podstřešní fólii navést nad okapničku střešní krytiny.

Podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Správné umístění okapnicového plechu   |   odpovídá: N/A

Dobrý den ,
okapnice položená na folii by jaksi nedávala smysl. Pojistná folie má zachytit vodu , která se ve formě kondenzátu srazí na spodní straně krytiny a skápne dolů. Smyslem pojistné folie je ochránit tepelné izolace před zatečením kondenzátu. Odvod tohoto malého množství vody ze střechy je přes okapnici , která zas má zaručit , že voda skápne až v dostatečné vzdálenosti od fasády a fasáda tak nenavlhá. Čili folie přes okapnici je správně , folie pod okapnici je špatně.
Jiná otázka je , zda je použita správná pojistná folie , dostatečný profil větrané mezery a použita příslušná opatření vzhledem ke konkrétnímu spádu střechy.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Správné umístění okapnicového plechu (č. 8219) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy