eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Skladba střechy

Autor: N/A 22. 12. 2010

Dobrý den ,potřeboval bych poradit se skladbou střechy.
Jedná se o novostavbu ,sklon sedlové střechy cca 35st.Taška Bramac alpská klasik.Kontralatě ,latě ,folie Bramac Pro plus.Mezi krokve 18cm izolace plus přes krokve.
1.Otázka- jakou tloušťku izolace dát přes krokve a jaký tep. odpor má mít izolace - příp.nějaký typ izolace. (Nerad bych koupil izolaci a pak zjistil že má špatný tep.odpor. )
2.Bude tato střecha dvou nebo tříplášťová?Dle informací když se bude dotýkat izolace folie bez mezery tak je dvouplášťová.
3.Co použít jako parozábranu , (parotěsnou folii nebo parobrzdu )nevím jaký je mezi tím vším rozdíl.
4.Když dám tuto parotěsnou folii až přes obě vrstvy izolací abych vytvořil ještě mezeru mezi sádrokartonem a folií ,jak přidělat závěsy na sádrokarton tak aby neprocházely folií?
Děkuji

odpovědět

Re: Skladba střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Pri dotyku tepelné izolace s podstřešní membránou a ventilační mezerou nad membránou se jedná o dvouplášťovou skladbu. Pokud koupíte tepelnou izolaci s lambdou cca 0 ,039-0 ,040 W/m.K , pak ve Vaší střeše je potřeba celkem 24 cm tep.izolace (18 mezi krokvemi a 6 křížem pod krokvemi ). Součinitel tep. vodivosti konstrukce (se započtením tep.mostů atd. ) totiž nesmí přesáhnout hodnotu U 0 ,24 W/m2.K. Pak pod spodní tepelnou izolací provést parotěsně spojenou a napojenou parozábranu (u běžného obytného prostoru Jutafol N 110 , u koupelny Jutafol Reflex N 150 ) a pak na přímých závěsech rošt s vlastní deskou SDK. Přímé závěsy se před připevněním podtěsní kousem pásky Jutafol SP 1 tak , aby vrut pronikal nejdříve do pásky a teprve pak do parozábrany. Tím je eliminováno poškození parotěsnosti vrutem. Detaily provedení parozábrany , spojení a napojení - viz.: http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Skladba střechy   |   odpovídá: Tomáš Hlubuček

Dobrý den ,

v další vrstvě přes krokve bych doporučoval instalovat minimálně 5 cm vaty. Vata se může dotýkat difúzní folie , střecha bude dvouplášťová. Jako parozábranu doporučuji použít termoreflexní folii Sunflex roof in ( www.sunflex.cz ) . Tato folie je nejen vynikající parozábrana , ale svou strukturou plní částečně i funkci tepelné izolace a reflexe pomáhá snižovat tepelné ztráty. K montáži sádrokartonu doporučuji použít krokvové nástavce , které jsou nastavitelné pro výšku tepelné izolace a řeší montáž parozábrany tak , aby nebyla následně poškozena procházejícími vruty.
S pozdravem

Tomáš Hlubuček, technický poradce

E-mail: thlubucek@tart.cz

TART, s.r.o., Vinohradská 91, 627 00 Brno

Termoreflexní stavební folie Sunflex - doplněk izolačních systémů budov.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Skladba střechy (č. 8203) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy