eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Sníh v podstřeší

Autor: N/A 19. 12. 2010

Dobrý den , jsme první zimu v novostavbě - RD s obytným podkrovím. Teď jsme se byli podívat na půdičce nad podkrovím a zjistili jsme , že je dovnitř na půdičce na jednom místě nafoukán sníh - tak 5 lopatek , ale znejistilo nás , ževelké množství sněhu je vměstnáno mezi hydroizolační fólií a střešní krytinou a to po celé návětrné straně domu. Máme tašky Tondach - Jirčanka. Vím , že se uvádí , že pod skládanou střešní krytinu není možné zabránit podfukování sněhu , ale je toto množství normální , nebo se jedná o následek nějaké chyby při realizaci střechy? Pokud ano , jak při nápravě postupovat? Děkuji za radu. Lidka K.

odpovědět

Re: Sníh v podstřeší   |   odpovídá: Jan Rypl

V prvé řadě je potřeba znát jaký je sklon střechy (zejména jestli je větší než 22° ) , jaký je tvar-složitost střechy a zda do plochy střechy jsou zabudovány nějaké prvky , a zejména v jaké sněhové a větrné oblasti se nachází Váš dům (obec ). Tj. zda se měly či nemusely pásy podstřešní fólie (membrány ) při realizaci slepovat a jak měl být proveden systém detailu membrány u hřebene tak aby zafoukávání sněhu pod podstřešní fólii bylo zabráněno. O jakou fólii se jedná ?

Nejlépe bude spojit se telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Sníh v podstřeší   |   odpovídá: N/A

Dobrý den ,

to že v zimě zafouká sníh mezi tašku a folii je celkem běžná věc , se kterou se počítá. Množství sněhu je dáno polohou objektu , množstvím srážek v dané obklasti , silou větru ap. Pojistná hydroizolace se na střechu montuje právě jako ochrana proti těmto jevům. Zvýšení ochrany vaší střechy můžete docílit plošným přelepením spojů kvalitní páskou na difůzní folie z vnitřní strany. Tím zabráníte tomu , aby sníh pronikl až na půdu. Pásku musíte aplikovat ale na naprosto suchou folii a ideálně při teplotě nad 10. st.C

S pozdravem

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Sníh v podstřeší (č. 8197) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy