eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Mokrá folie a trámy

Autor: N/A 8. 12. 2010

Dobrý den , mám na baráku starý krov (sedlová střecha ) , folii Bramac Pro a krytinu 2 roky starou KM Beta elegent , folie je dáaná přes sebe ,ale není slepovaná. Je to nějaký problém? Plánuji zatepletí mezi krovy a podkroví.
Další problém se nám naskytl s tím , že jsem se byl dnes podívat na půdě a sníh nám nafoukal pod taškama na folii a místy je folie dost mokrá i na dotyk zevnitř a vnější části trámů na niž jsou kontralatě jsou taky mokré..jak je to možné? Myslel jsem , že folie vodu a vlhkost nepropustí a trámům ta vlhkost moc svědčit nebude.

Děkuji za odpověď.

Štěpán

odpovědět

Re: Mokrá folie a trámy   |   odpovídá: Jan Rypl

Fólie by se musí slepovat v přesazích pokud by byl sklon střechy menší jak 22° nebo v případě , že fólie má vytvářet nejen vodotěsnící , ale vytvářet též větrotěsnící vrstvu. Zejména pokud objekt stojí ve vyšší větrné oblasti. Obdobné platí pro podtěsnění kontralatí (zabránění průsaku vody přes hřebíky ).

Fólie nesmí být ze spoda mokrá , to je pak nějaký problém v kvalitě fólie nebo ve způsobu montáže , např. nedodržení UV garance , nedodržení aplikace chem. impregnací dřeva , mechanické poškození , atd. Vznik mokrých fleků na spodu fólie a krokví pak může mít příčinu i v tom , že v konstrukci stropu podkrokví není z nějakého důvodu funkční parotěsnící vrstva , tj. vodní páry interiéru vstupují do půdního prostoru fakticky bez regulace a pak kondenzují na spodní straně podstřešní fólie. Tj. nejedná se o protečení fólie ale o vzniklé kondenzace.

Další podrobnosti můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Mokrá folie a trámy   |   odpovídá: N/A

Jednoznačně jde o sraženou vlhkost obsaženou v teplém vzduchu který se Vám dostává do půdy z obydleného prostoru pod půdou vstupem do půdy. Podobný problém jsem řešil také , není se čeho obávat vše přestane jakmile zabráníte prostupu teplého vzduchu do půdy a zateplíte půdní prostor , dle platných pravidel pro zateplování půdních vestaveb.
Fólii je možné dodatečně slepit ve spojích i z vnitřní strany byť to bude poněkud složitější.
S pozdravem Václav Vítek

odpovědět

Re: Mokrá folie a trámy   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , děkuji za odpovědi a souhlasím s tím ,že je zde možný prostup teplého vzduchu z obytné části neboť mám nyní odendaný záklap z podlahy na půdě. Je možné nějak dodatečně dotěsnit hřebíky co drží kontraladě a latě? Mezi krov a kontralať měla přijít izolační páska , která tam zřejmě vůbec není a bojím se prostupu vlhkosti a vody kolem hřebíků.
Kde bych prosím našel pravidla pro zateplení podkroví?

Děkuji

Zdeněk Štěpán

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Mokrá folie a trámy (č. 8180) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy