eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Mokrá vata

Autor: N/A 24. 11. 2010

Dobrý den chtěl bych se zeptat máme bungalov hotové sdk rošty a na nich minerální vatu 2x12cm teď začlo sněžit jak nejsou dodělané čela na podhledu tak tam nafoukal sníh trochu na vatu je to mokrý.Chtěl bych jen poradit jestli pak na jaře a v létě vata vyschne na střeše jsou 3 turbíny odvětrávací průměr 200mm když budem zaklápět sdk až po zimě teď je tam jen vata bez folie. děkuji za radu.

odpovědět

Re: Mokrá vata   |   odpovídá: Jan Rypl

Jakmile je provedena tepelná izolace , musí se následně bez odkladu provést i aplikace parozábrany pod tepelnou izolací. Bez tohoto bude v tepelných izolacích docházet k dlouhodobým neřízeným kondenzacím , které funkci tepelné izolace trvale znehodnotí. Zvlášť pokud v prosotru pod tepelnou izolací budě větší teplota než nad ní. Není však vhodné pak aplikovat desku SDK přímo na parozábranu jelikož pak vruty desky SDK drasticky sníží parotěsnost parozábrany. Je tedy pak vhodné na parozábranu nainstalovat další CD profily na jezdcích a teprve na tyto profily nainstalovat desku SDK. Podhled se tak sníží jeno o 28 mm. Pokud by však ve stropě měly do desky SDK být instalována bodová svítidla je pod parozábranou nutné provést další rošt na přímých závěsech tak aby zabudované bodoví stítidlo se vůbec parozábrany nedotýkalo. Příslušné podklady mohu poslat e-mailem (zde nelze vkládat přílohy ).

Současné drobné krátkodobé navlhnutí sněhem není problém , to se následně odpaří.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Mokrá vata   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
s největší pravděpodobností vata vyschne ale opravdu bych tam zatím netopil , jinak se sníh roztaje najednou a to by věci neprospělo - voda by zůstala na parozábraně.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: Mokrá vata   |   odpovídá: Tomáš Hlubuček

Dobrý den ,

pokud nemáte aplikovanou parozábranu , tak nic nebude bránit tomu , aby se veškerá vlhkost dostala do vaty a tam se na rosném bodě vysrážela na vodu. (Je třeba vzít v úvahu , že každý člověk vyprodukuje cca 4 litry vody /den. ) K naprosté devastaci minerální izolace tedy může dojít během několika dní.
Doporučoval bych alespoň provizorně parozábranu nainstalovat , abyste eliminovali množství vlhkosti , které do izolace uniká. Až budete řešit montáž sdk definitivně , měla by parozábrana přijít pod rošt , aby jí neporušovaly vruty , které drží desku sádrokartonu. Jako parozábranu můžete použít i termoreflexní folii Sunflex , která je zároveň částečnou tepelnou izolací. Bližší detaily a www.sunflex.cz

S pozdravem

Tomáš Hlubuček, technický poradce

E-mail: thlubucek@tart.cz

TART, s.r.o., Vinohradská 91, 627 00 Brno

Termoreflexní stavební folie Sunflex - doplněk izolačních systémů budov.

odpovědět

Re: Mokrá vata   |   odpovídá: N/A

myslíte že to bude dělat i když je nad vatou asi 1 ,8m volného prostoru větráného je to proszě bungalov vazníky záklop iko folie a šindel

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Mokrá vata (č. 8166) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy