eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Složení střechy se sklonem 10°

Autor: N/A 17. 11. 2010

Dobrý den , stavím garáž a projektant mě navrhl v plánech toto složení střechy - podhled SDK deska , tepelná izolace 180 mm , záklop 25 mm , lepenka nasucho , plech hladký spojovaný drážkami - střecha má sklon 10°. Chtěl bych se zeptat jaké materiály mám použít a zda místo hladkého plechu lze použít trapézový a jestli je vhodné dát i fólii případně jakou.

odpovědět

Re: Složení střechy se sklonem 10°   |   odpovídá: Luděk Kovář

Navržená skladba není optimální. Je zde možnost kondenzace vlhkosti pod plechem , která se bude přenášet do tepelné izolace. Vzhledem k tomu , že se jedná o garáž tak jsou výpočtové teploty pro kondenzaci jiné než u obytného domu. Toto přísluší projektantovi. Přesto bych navrhoval skladbu větranou , kde nehrozí riziko kondenzace. Na bednění je nutné položit pojistnou hydroizolaci difúzně otevřenou prostyk s bedněním např. Delta Vent nebo Jutadach apod. Na fólii dát kontralatě a na ně šroubovat vlnitou krytinu. Latě budou bránit větrání a odvodu vody. Jsou vodorovné , souběžně s okapem. Nutno řešit obráceně. Kontralatě na ně latě a pak krytina. Toto je bezpečné a správné. Naroste vám ale výška skladby.
Navrhuji vám další možné řešení : viditelné krokve (trámky ) , na ně uložená OSB deska tl. 12mm , tuhé izolační desky puren PIR tl.100mm , OSB tl.22mm do které se šroubuje plechová krytina a přes OSB se šroubuje PIR deska do krokví , pojistná hydroizolace , plechová krytina. Jednoduché a bezpečné řešení. PIR izolace je nenasákavá , po obvodu má zámky ,prot nevznikají tepelné mosty. Jednoduchá montáž.
Více o materiálu : www.puren.cz nebo na tel. 725 338887

Ing. arch. Luděk Kovář, technický poradce

E-mail: kovar@jitrans.cz

JITRANS TRADE, s.r.o., Na Hranici 12a

Obchodní zastoupení firmy Puren, výrobce tepelných izolací PIR.

odpovědět

Re: Složení střechy se sklonem 10°   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud bude vnitřní prostor garáže větrán a nebude vytápěn , tj. teplota a vlhkost venku i vevnitř bude velice podobná , pak konstrukce nemá problém.

V případě , že interiér garáže bude vytápěn nebo jen temperován , pak je taková konstrukce naprostá katastrofa , jelikož v ní budou vnikat neřízené a neodpařitelné kondenzace vodních par. Tj. pak konstrukce naprosto odporuje ze zákona závazné normě ČSN 730540 Tepelná ochrana budov , část 2 Požadavky , Hlava 6 Šíření vlhkosti konstrukcí , jelikož v konstrukci budou vnikat větší kondenzace než je 100g/m2/rok a navíc kondenzace vodních par budou větší než je možnost jejich odpařování. Rezultát bude : navlhání a nefunkčnost tepelných izolací , plísně , hniloby , atd. Chybí zde totiž jak min. 6 cm ventilační vzduchová mezera mezi bedněním krytiny a tepelnou izolací , která by odpar umožňovala , tak parotěsně slepená a napojená parozábrana pod tepelnou izolací , která by vstup vodních par do konstrukce omezovala.

Další - viz.: http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Složení střechy se sklonem 10° (č. 8157) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy