eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení

Autor: N/A 19. 10. 2010

Dobrý den , prosil bych o radu při zateplení štítové zdi o síle 35 cm z pórobetonu , která je 2 m nadkryta střechou a vůbec na ní neprší. Mám v plánu provést dřevěný rošt z latí 5x5x cm a do roštu vložit vatu o tl. 5 cm , poté dát kontra latě a opět vložit vatu tl. 5 cm. Pak ponechám odvětrávací mezeru 2 ,5 cm a na to příjde záklop z OSB desek tl. 15 mm. Na OSB desky chci nalepit nějaké kamenné obložení.
Dotaz zní , jestli je vhodné do roštu vložit kamennou vlnu Rockwool airrock LD tl. 5 cm nebo jiný typ a zda je nutno vatu překrýt difůzní fólii. Mockrát děkuji za odpovědět.

odpovědět

Re: Zateplení   |   odpovídá: Jan Rypl

Vysoce difúzní membrána zakrývající vnější vrstvu tepelné izolace od odvětrávací mezery je v tomto případě důležitá nikoliv po stránce vodotěsnosti konstrukce , ale z důvodu vzduchotěsnosti. Tj. zabránění tomu aby proudění vzduchu ve ventilační mezeře (potřebné pro odpařování vodních par z konstrukce ) negativně neovlivňovalo funkčnost vláknité tepelné izolace vstupem proudění vzduchu do mezivláken tepelné izolace. Tímto by pak totiž došlo k snížení funkčnosti tepelné izolace. Proto je potřeba vzduchotěsnící vysoce difúzní membránu v takové konstrukci použít. Tj. např. Jutadach , Dekten ,... Přesahy pásů membrány musí být slepeny nebo u vertikálního přesahu zajištěny přítlačnou kontralatí (vytvářející tloušťku ventilační mezery ). Lepí se oboustraně samolepícími páskami Jutadach SP 38 uvnitř přesahu nebo jednostraně samolepící páskou Jutadach SP Super přes přesah. Popř. lze objednat membránu přímo s integrovanou páskou na roli , tj. "Jutadach ...AP".

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení (č. 8118) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy