eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Spravný typ parozábrany

Autor: N/A 8. 10. 2010

Dobrý den ,
Do koupelny jsem dal např. Jutafol Reflex N 150 a veškeré prostupy od šroubů utěsněné páskou JUTADACH TPK SUPER a veškeré spoje dle doporučení. (Byla zde vhodně zvolená parozábrana? nebo je lepší zde dát AL 170 , která je sice meně pevná , ale má lepší parotěsnost

Na zbylé časti kde není předpoklad zvyšené vlhkosti jsem měl v plánu dát Jutafol N Standart.

Potřeboval bych vysvětlit z jakého důvodu je vždy nutná vysoce parotesná folie např. Jutafol N AL , Jutafol Reflex N u SDK podhledu kde parozábrana bude aplikována přimo na rošt a jaký typ je zde vhodný 130 ,150 ,170 a AL nebo Reflex.

Díky Standa






odpovědět

Re: Spravný typ parozábrany   |   odpovídá: Jan Rypl

V koupelně jste postupoval správně , tj. vysoceparotěsná a elastická fólie Jutafol Reflex N 150 + spojení + páska Jutadach TPK Super pro těsnění pronikajících vrutů desky SDK do parozábrany. Zvlášť pokud koupelna nemá nucenou ventilaci ventilátorem , tj. kde je pak v takovém interiéru prostor s vysokým tepelně vlhkostním namáháním (vysokým parciálním tlakem ). Pokud byste pro zbylé obytný prostor chtěl použít středně parotěsnou fólii Jutafol N Standard (ať 110 nebo 140 ) , bylo by nutné ji buď od desky SDK oddělit meziroštem (aby nebyla perforovaná vruty desky SDK ) , nebo na tuto parozábranu nalepit opět pásky Jutadach TPK Super , nebo použít jako parozábranu fólii Jutafol Reflex N 150 (tentokrát ale bez podtěsnění páskou Jutadach TPK Super ). Tj. aby parotěsně-vzduchotěsná účinnost do konstrukce zabudované parozábrany zůstala na úrovni středně parotěsnící vrstvy.

POZOR ! Jakmile je jakákoliv parozábrana zabudována přímo pod desku SDK , nesmí mít plocha SDK žádná bodová svítidla , zásuvky , vypínače apod. zabudované inž. sítě.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Spravný typ parozábrany   |   odpovídá: N/A

Dekuji , za rychlou odpoved. Měl jsem asi dřive hledat v poradně než se hned dotazovat. Našel jsem vysvětlení kde jste přispěl odpovědí.
V koupelně mám ventilaci i podlepení což je asi ta nejlepší varianta. Na zbytek dám Reflex 150 N , zde tedy není nutný podlep. Ohledně elektroinstalace... jsem z oboru , tak bude max. prostup kabelu pro světlo , bodové světla budou v odděleném podhledu.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Spravný typ parozábrany (č. 8094) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy