eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Protékající difůzní folie Bramac Pro

Autor: N/A 4. 9. 2010

Po položení difúzní folie Bramac Pro na krokve a připevnění latěmi , se tesařům podařilo tuto foli protrhnout. Vyspravili ji vložením dalšího většího kusu folie. Při dešti tam zatéká. Rovněž začalo zatékat kolem krokví , kdy se po jejich stranách na folii vytvořily světlé vlhké pásy , propouštějící vodu. Čím to je? Vadnou folií nebo technologií pokládky?Je možné , že by to způsobily mokré trámy (před položením folie pršelo ) čerstvě nastříkané Bochemitem? Co s tím? Požadovat po stavební firmě položení nové folie? Dá se to vyspravit? Firma bude určitě hovořit o vícenákladech , ale zdá se mi , že když už jsme u ní zadali zakázku na novou funční střechu a podkroví , že by to mělo být v její režii , když použije vadný materiál nebo špatnou techniku a technologii? Děkuji za radu.

odpovědět

Re: Protékající difůzní folie Bramac Pro   |   odpovídá: Jan Rypl

Protékání u krokví je způsobeno styku membrány s čerstvě provedenou chemickou impregnací trámů (krokví ) , kde tenzidy obsažené v chemikálii trvale poškodili vodotěsnost membrány. Všechny membrány s mikroporézním filmem a jednoduché mikrovlánité membrány totiž trpí tímto problémem , tj. že se nesmí setkat s čerstvou chemickou impregnací obsahující tenzidy , protože pak dojde k trvalé ztrátě jejich vodotěsnosti. Membránu je tedy potřeba kompletně vyměnit , protože je trvale chemicky znehodnocena její vodotěsnost (základní funkce ). Chyba je tedy v realizační firmě , protože instalovali mikoporézní membránu na čerstvou chemickou impregnaci. Existují však i membrány , které čerstvá chem. impregance nevadí , např. Jutadach Monolitic. Ale to proto , že toto je membrána s monolitickým filmem.

Opravy mechanického poškození membrány je potřeba provést tak , aby tímto detailem do konstrukce nezatékalo , tj. buď instalací dalšího pásu membrány , ale tak aby bylo zajištěnou odvodnění plochy , nebo opravou pomocí odpovídající pásky , např. Jutadach SP Super. Detaily opravy najdete pod hlavou 1.4 v Aplikačním manuálu na :
http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Protékající difůzní folie Bramac Pro (č. 8040) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy