eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zateplení nadpodkrovního prostoru.

Autor: N/A 18. 8. 2010

Dobrý den.Prosím o radu zda správně postupuji při zateplení nadpodkrovního prostoru.Podkroví je zatepleno:taška , latě , kontralatě , kvalitní kontaktní fólie , 2x 80 mm minerální vata mezi krokvemi + 80 mm miner. vata přes celou plochu , CD profily ,parozábrana , sádrokarton.Strop je též zateplen 3 x 80 mm min.vaty.Potud se domnívám , že je vše OK.Na kleštiny jsem dal prkna a tento prostor chci využívat jako půdičku.Vstup je zateplenými půd. schody.Jde mi o to zda můžu tento prostor také zateplit 160 mm min. vaty pouze mezi krokvemi (více se mi zdá zbytečné ) a tím ho uzavřít až k větracímu pasu hřebene a zda tam musí být též parozábrana.Potom se bude strop podkroví odvětrávat do prostoru půdičky.Děkuji.S pozdravem Luboš.

odpovědět

Re: Zateplení nadpodkrovního prostoru.   |   odpovídá: Jan Rypl

Základní skladba je v pořádku jen v případě , že jako parozábrana (perforovaná vruty desky SDK ) je použita fólie s vysokou paroneprosputností (Sd větší jak 100 m ) a za předpokladu , že v konstrukci SDK není zabudována zásuvka , vypínač či bodové svítidlo. Dále za předpokladu , že použitá vata o celkové tloušťce 24 cm v šikmině není materiál s hodnotou lambdy větší jak 0 ,040 W/m.K (předpokládám sklon střechy 45° nebo menší ). Prkna (difúzní vrstva ) použitá nad tepelnou izolací stropu jsou v pořádku.

Lze provést dodatečné přiteplení mezi krokvemi původního půdního prostoru (ale již bez parozábrany !!!! ) , ale s tím , že vodní páry vytápěného interiéru se nesmí dostávat nějakým otevřeným nebo netěsným průlezem do takto vytvořeného přizatepleného prostoru. Tj. průlez musí zůstat uzavřený a těsný. Ale toto zateplení má smysl , pokud ve střešní skladbě nezůstane nezateplený např. střešní průlez.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zateplení nadpodkrovního prostoru.   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
parozábrana musí být mezi prostory s výrazně rozdílnými teplotami. Bohužel není mi úplně jasné zda ten půdní prostor bude nějak utěsněn od toho spodního či nikoliv , ale toho totiž bude parozábrana buď pod tímto prostorem či až výše v místě krokví pod tepelnou izolací.

Jako parozábranu doporučuji použít typ Isover Vario KM Duplex UV (tato parobrzda ta v případě nadměrné vlhkosti v konstrukci umožní vlhkosti vysychat během léta i do interiéru , navíc jde o více než 10 let odzkoušenou a patentovanou technologii ). V případě zájmu Vám společnost Isover pošle vzorek na odzkoušení zdarma.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zateplení nadpodkrovního prostoru. (č. 8010) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy