eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

odhlučnění - sádrokarton

Autor: N/A 15. 8. 2010

Dobrý den , chtěla bych se zeptat , jak nejlépe odhlučnit panelákový byt 1+1 od souseda nad námi. Byt má umakartovou koupelnu , kterou plánujeme nikoli vyzdít , ale obložit zeleným sádrokartonem. Řešíme tak hlavně kvalitu a vzhled koupelny , ale slibujeme si , že se tím také trochu utlumí hluk , který od jádra vychází. Se sousedem jsou však i další problémy , jako dupání či rachot z pokládaných věcí. Rádi bychom tedy použili sádrokarton Rigips modrý , který by měl mít speciální odhlučnovací vlastnosti , obložili bychom celé jádro také ze strany v kuchyni a pobili i stropy v obou mísnostostech. Myslíte že tento postup pomůže v utlumení hluku? Popřípadě , pokud má jedna mísnost rozměry 460/340 , jaký si mám připravit rozpočet na nákup materiálu včetně konstrukce a tmelící vaty? děkuji za odpověĎ

odpovědět

Re: odhlučnění - sádrokarton   |   odpovídá: Jan Rypl

Přidáním zvukově pohltivého materiálu (vaty ) pod strop je možné vyřešit snížení přenosu akustického hluku skrze konstrukci. Tuhý materiál nic zásadního nevyřeší.

Ale kročejový hluk (dupání či rachot z pokládáných věcí ) není možné vyřešit přidáním zvukově pohltivé vrstva pod stropem. To je možné vyřešit pouze měkkou podložkou pod nášlapnou vrstvou podhlady u Vašeho souseda nad Vámi. Tento hluk se totiž přenáší vibracemi z podlahy přes tuhý styk s nosnou konstrukcí podlahy a se stěnami do spodního prostoru.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: odhlučnění - sádrokarton   |   odpovídá: Mydloch

Dobrý den ,
samotné sádrokartonové desky klasické i modré aplikované napřímo na stávající konstrukci Vám nepomohou výrazně zlepšit stávající situaci (tato aplikace se používá spíše jako estetická ).
Pokud chcete zlepšit akustické vlatsnosti stropu je třeba vytvořit klasický SDK podhled včetně izolantu např. viz odkaz http://www.rigips.cz/data/konstrukce/4_05_23_MA.pdf . Více informací naleznete zde http://www.modreticho.cz/ ; http://www.rigips.cz/\

Centrum technické podpory,

E-mail: ctp@rigips.cz

Rigips, s.r.o., Počernická 272/96, 108 03 Praha 10 - Malešice

Výroba sádrokartonových a sádrovláknitých desek, polystyrenu, speciálních desek, spárovacích tmelů, kazetových podhledů, konstrukčních profilů.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


odhlučnění - sádrokarton (č. 8002) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy