eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Skladba podstřešní izolace

Autor: N/A 17. 5. 2010

Dobrý den ,
koupil jsem dům kolaudovaný v roce 2003 , ale při výměně střešních oken jsem přišel na nemilou věc. Místo parozábrany pod SDK je instalována zřejmě pouze stavební fólie nebo fólie s mikroperforací. Další závada je použití lepenky přisponkované na lištách pro vytvoření vzduchové mezery mezi bedněním a izolací , která se vlivem tepla prohnula a uprostřed se dotýká prken a neplní tak svou funkci na sto procent. Krokve jsou 170mm , celková tl.izolace je cca220mm+30mm vzduchová mezera. Rozhodl jsem se tedy , že si to upravím k obrazu svému , tzn. rozebrat SDK , rošty , vyjmout původní izolaci a začít od začátku. Jakou tloušťku izolace použít? Lze kombinovat s extrudovaným polystyrénem? Mám ho totiž větší množství (tl.20mm , oboustranně potažený ALU fólií ) a rád bych ho zužitkoval.
Děkuji

odpovědět

Re: Skladba podstřešní izolace   |   odpovídá: Jan Rypl

Pro stanovení správnosti postupu opravy konstrukce by bylo vhodnější provést osobní návštěvu stavby a stanovit správný postup a skladbu přímo na místě. Je nutno posoudit skladbu střechy ve vazbě na složitost konstrukce. Můžete mě kontaktovat přímo na tel. nebo e-mail ? Bezplatná služba.

Nad tep. izolací směrem ke krytině musí být VENTILAČNÍ vzduch. mezera dostatečné tloušťky (min. 40-100 mm podle sklonu střechy ) a mezi vent. mezerou a tep. izolací nesmí být lepenka (nízkodifúzní materiál omezující odpařování vodních par z tep. izolace do vent. mezery ) , ale naopak vysoce difúzní membrána (např. Jutadach ). Oboustranně AL laminovaný polystyren by bylo možné použít pod úrovní parozábrany jako doplňkovou tepelnou izolaci , ale za předpokladu splnění určitých podmínek skladby konstrukce a klimatu interiéru. V žádné případě ne mezi krokvemi nad úrovní parozábrany.

Pokud je sklon střechy menší jak 45° , pak součinitel tep. vodivosti konstr. U nesmí být větší jak 0 ,24 W/m2.K. Celková tloušťka tep. izolací pak závisí na použitém typu tep. izolace (její lambdě - údaj v 0 ,0.. W/m.K ) a počtu tep. mostů v konstrukci.

Proto by bylo vhodnější skladbu stanovit na místě.

Rypl , rypl@juta.cz , t. 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Skladba podstřešní izolace (č. 7883) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy