střecha 16° garáž
Autor: N/A 14. 5. 2010
Prosím o vytypování folie na krokve bez bednění ,nevytápěná garáž ,tašky Bramac Max ,větrané podstřeší , inpregnované latě a krokve , sklon střechy 16°.
Re: střecha 16° garáž | odpovídá: Jan Rypl
Pokud použijete tedy střešní krytinu s bezpečným sklone 22° , lze ještě na sklonu střechy 16° provést podstřešní hydroizolaci bez bednění , tj. přímo na krokvích. Příslušná hydroizolace však musí být slepená v přesazích a kontralatě musí být podtěsněny příslušnou páskou. POZOR : u sklonu 15° by však bylo nutno vytvořit daleko složitější skladbu.
Pokud máte krokve osové vzdálenosti do 90 cm , pak lze použít JUTADACH 115 slepený v přesahu páskou Jutadach SP 38 , nebo membránu JUTADACH 115 AP , která má již pásku integrovanou na roli. V případě větší rozteče krokví (ale max. 120 cm ) doporučuji použít JUTADACH 135 + pásku Jutadach SP 38 , nebo JUTADACH 135 AP. Na aplikovanou membránu je v místě budoucích kontralatí pak nutno nalepit pásku Jutafol TPK , a teprve pak aplikovat kontralatě. V případě použití Jutadach 135 (AP ) může membrána ležet i na bednění.
Impregnace musí být provedena v dostatečném předstihu , membrány se nesmí potkat s čerstvou impregnací !!! Pokud toto nelze dodržet , pak je nutno použít Jutadach Monolitic + pásky Jutadach SP 38.
Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045
Jan Rypl, manažer aplikací
JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem
Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.
Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.