eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Střecha na dvacet a více let

Autor: N/A 7. 5. 2010

Dobrý den , potřeboval bych poradit s jednou sedlovou střechou , kde je umístěna střešní krytina ipa. Jedná se o železobetonový skelet se sedlovou již zmiňovanou střešní krytinou o rozměru 1000m2. Střešní krytina je místami odfouklá a tvoří boule. Do budovy , která má komerční využití , nezatéká.Ale rozhodl jsem se k výměně krytiny. Na střechu chci umístit fotovoltanickou elektrárnu. Můžete mi prosím pomoci?Jak postupovat a jakou lepenku zvolit? Dále jak zajistit konstrukci panelů na střeše? Starou lepenku strhnu a jakou hmotu prosím aplikuji do starého porovitého betonu na vyspravení kráterů a čím zpevnit , zpenetrovat podklad pro nejlepší přilnavosti ipy? Kolik vrstev ipy aplikovat a jaký druh?
Je lepenka která vydrží 20 let a déle? Na co si dát pozor a jak postupovat?Moc děkuji ,Běhounek

odpovědět

Re: Střecha na dvacet a více let   |   odpovídá: Ing.Jan Pařík, www.parabit.cz, 736533367

Jako výrobce asfaltových pásů můžeme poradit s výběrem skladby s odpovídající Vámi požadovanou životností. Po strhnutí stávající krytiny je třeba provést vyrovnání podkladu (po event. kontrole statikem ) asfaltovou maltou (stěrková betonová směs s gumoasfaltem ) nebo lehčené betony. Dále se připevní háky pro upevnění hliníkových lišt , které nesou solární moduly , přikotvit do železobetonového podkladu klasickým způsobem např. navrtáním a přikotvením natloukací hmoždinou s vrutem , hydroizolačně řeší se jako detail - prostup.Povrch podkladu střechy se napenetruje asfaltovým lakem penetračním 0 ,25 kg/m2 a nataví se bodově asfaltový pás s nosnou vložkou skelná tkanina (Paraelast G S40 ) pokud je sklon < ;5° a následně pás s dilatační schopností a UV ochranou povrchu břidličným posypem (Paraelast Top PV S42 ) a tyto jako tzv. dvouvrstvá hydroizolace.
Pokud je sklon vyšší lze použít jednovrstvé krytiny , protože je u Vás problém s boulemi (vlhkost podkladu ) , pak je doporučen expanzní pás (Paraelast Vent Top PV S52 ) , který toto eliminuje a ten se nataví v therm proužcích k podkladu. Technické listy pásů na webu , další informace k montáži , k řešení detailů tel. nebo emailem.

Ing. Jan Pařík, technický poradce

E-mail: jan.parik@parabit.cz

Parabit Technologies, s.r.o., Zbuzany 307, 516 01 Rychnov nad Kněžnou

Výrobce asfaltových izolačních pásů a šindelů.

odpovědět

Re: Střecha na dvacet a více let   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , nezmiňujete zateplení , čili budu předpokládat panel + asfaltové pasy bez tepelné izolace.
V tom případě považuji za optimální jednovrstvou střešní folii mechanicky kotvenou. Staré lepenky nestrhávejte , je to drahé , zejména skládka. Stávající povrch se očistí , proříznou se boule. Dále se pokládá geotextilie a střešní folie. Ta se klade v pruzích volně , jednotlivé pásy jsou na svých okrajích připevněné speciálními šrouby přes lepenku do betonu , hlavy šroubů s podložkami jsou kryté přesahem navazujícího pásu (postup uvidíte na našich stránkách , najděte si nás ve zdejším katalogu firem , izolatéři , Praha ). Folie se svařuje horkým vzduchem.
Životnost kvalitních folií , troufám si tvrdit , bude delší než životnost asf. pasů. 20 let je uváděné minimum u levnějších folií , 37 let je zatímní zkušenost s kvalitním materiálem.
Ocelovou konstrukci (rámy ) pro FVE upevníte do podkladu pomocí chemických kotev. Což je vyvrtaná díra do podkladního panelu , v ní je uložená závitová tyč (může být i nerez ) a upevněná chemickou maltou. Pevnosti v tahu a ve smyku jsou překvapivě veliké.
---> ; budu pokračovat

odpovědět

Re: Střecha na dvacet a více let   |   odpovídá: N/A

--- pokračování , druhá část odpovědi: ---> ;
A pozor , existují dnes již i střešní folie , které mají fotovoltaické články integrované přímo v sobě! Jsou použité např. na Národním divadle v Praze.
Hodně záleží na provedení a zejména na detailech střechy. Mohu-li radit , vybírejte případného zhotovitele z těch firem , které jsou členy Cechu klempířů , pokrývačů a tesařů.
Mám zájem spolupracovat na hledání optimálního řešení pro Vaší střechu. Mám zájem zpracovat nabídku a rozpočet. Děkuji , Puhlovský , 603 232 822.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Střecha na dvacet a více let (č. 7867) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy