eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Jutafol REFLEX N150

Autor: N/A 3. 5. 2010

Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli má smysl dávat jutafol reflex N150 místo obyčejné N110 pokud bude parozábrana perforována vruty sdk , jaká tloušťka vaty by měla přijít na strop bungalovu vata přijde až pod trámy takže bude celoplošně , a pokud bych chtel bodová svítidla je možné udělat nějaký kastlík pro každou bodovku a utěsnit ho parotěsnou folií?A ještě bych se chtěl zeptat jak by se dala udělat vzduchová mezera kdybych nechtěl vruty sdk perforovat folii.Volal jsem totiž do rigipsu a tam mi řekli že přímí závěs našroubovaný jen na profil je nesystémové řešení a měla by být pod přímím závěsem ještě 1 vrstva sdk aby se zatížení rozneslo.Děkuji Kojecký

odpovědět

Re: Jutafol REFLEX N150   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokračování odpovědi :
Tj. případná koupelna musí mít nucenou ventilaci interiéru ventilátorem. Zároveň v objektu nemůže být použita rekuperace.

Pokud do takové konstrukce s parozábranou na CD profilech chcete aplikovat bodová svítidla , je nutné pod touto parotěsně spojenou a napojenou parozábranou vytvořit další rošt na přímých závěsech , kde vzdálenost mezi parozábranou a deskou SDK na druhém roštu musí být tak velká , aby se těleso bodového svítidla nedotýkalo parozábrany (teplem neroztavilo parozábranu ). Pokud jde o vodorovnou konstrukci , problém se zatížením konstrukce nevzniká , a není nutné zde vkládat další mezidesku SDK. Problém by nastal v případě , že by se jednalo o konstrukci v šikmině , tj. např. na krokvích , kde nastává riziko "střihu" nosné konstrukce zatížením.

další detaily parozábrany - viz : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Jutafol REFLEX N150   |   odpovídá: N/A

Pokud nechcete použít pásku na podlepení SDK , aby díry po šroubech byli chráněny , udělejte ješte jeden rošt. Pokud chcete vložit bodová svítidla , musíte udělat ještě rošt.
Pane Kopecký , zkuste se kouknout po stavebních poradnách s obrázky a již mnohokrát provedeny Vaše postupy.

odpovědět

Re: Jutafol REFLEX N150   |   odpovídá: Jan Rypl

Začátek odpovědi :
Pokud bude parozábrana perforována vruty desky SDK , nelze jako parozábranu použít žádnou středně parotěsnou parozábranu ani parobrzdu , tj. ani Jutafol N 110. Při takové aplikaci totiž dochází až k 90% snížení parotěsnosti (jakékoliv ) parozábrany a pokud je použita parozábrana o střední či nižší parotěsnosti , pak fakticky takovou aplikací z parozábrany vytvoříte paropropustnou fólii. Proto pro takovou aplikaci je nezbytné použít vysoce parotěsnou parozábranu s ekv. dif. tloušťkou Sd větší jak 100 m a zároveň s elastickým filmem , např. Jutafol Reflex N 150 tak , aby po poklesu parotěsnosti průniky vrutů skrze parozábranu se u této fólie parotěsná schopnost nedostala pod kritickou mez. Pokud je v interiéru prostor s vysokým tepelně vlhkostním namáháním nebo rekuperace , je nutno navíc na parozábranu v místech budoucích průniků vrutů desky SDK nalepit těsnící pásku Jutadach TPK Super. Taková aplikace je však možná , pokud v desce SDK nejsou zabudovány bodová svítidla , zásuvky či vypínače aj. prvky inž. sítí , a zároveň pokud v interiéru není prostor s vysokým tepelně-vlhkostním namáháním. Bez těsnění nemůže být pod parozábranou tepelně a vlhkostně namáhaný prostor.

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Jutafol REFLEX N150 (č. 7855) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy