eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

zaklop tramoveho stropu

Autor: N/A 30. 4. 2010

Dobry den
chtel jsem se zeptat cim nejlepe zaklopit tramovy strop. skladba by mela byt asi nasledujici dle projektu. SDK , parotesna folie , izolace , OSB zaklop. Nekde jsem cetl , ze OSB jsou take parotesne , tak me zajima zda jsou vubec jako zaklop vhodne.
dekuji za odpovedi
Karpisek

odpovědět

Re: zaklop tramoveho stropu   |   odpovídá: Jan Rypl

1 ) Parozábrana nemá být přímo u desky SDK tak aby ji perforovaly vruty desky SDK , tj. mezi parozábranou a deskou SDK musí být mezirošt , např. na přímých závěsech. Jinak dojde k totálnímu snížení parotěsné schopnosti parozábrany.

2 ) Pokud strop odděluje vytápěný (dole ) a nevytápěný prostor (nahoře ) , nesmí být jako horní záklop nad tepelnou izolací použita žádná nízkodifúzní vrstva , tj. ani nízkodifúzní OSB , MFP či GSB desky , lepenky , fólie , lino , koberce s gumovou podložkou atpod. Vrstva nad tepelnou izolací totiž nesmí omezovat možnost odpařování vodních par z tepelné izolace směrem do nevytápěného studeného prostoru. Jinak pod deskou vzniknou kumulující se neodpařitelné kondenzace.

OSB desky však mají faktor difúzního odporu mí až 250 a násobkem tloušťky , např. 22 mm (0 ,022 m ) , pak ekvivaletní difúzní tloušťka Sd je až 5 ,5 m. Ale skutečně difúzní materiály jsou výrobky , které mají Sd menší jak 0 ,2 m.

Aplikace parozábrany - viz.: http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: zaklop tramoveho stropu   |   odpovídá: N/A

dobry den. dekuji za rychlou odpoved. jenom doplnim , ze je jedna o strop mezi dvema vytapenymi prostory. Mezi SDK bude mezera na instalace , i kdyz na nekolika mistech je nutne aby prochazeli parozabranou
dan karpisek

odpovědět

Re: zaklop tramoveho stropu   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud se jedná o konstrukci oddělují dva vytápěné prostory s obdobným tepelně vlhkostním klimatem , tam parozábrana není potřeba a tedy ani její děrování není na škodu , a nízká paropropustnost OSB desky na funkčnost konstrukce nemá vliv. V takové konstrukci totiž není místo rosného bodu , kde by vodní páry mohly zkondenzovat a tím narušit funkčnost konstrukce. Vycházím ale samozřejmě z předpokkladu , že konstrukce stropu není propojená do konstrukce lehké obvodové stěny objektu , tj. kde by se konstrukcí stropu do místa rosného bodu v lehké obvodové stěně dostávala vodní pára.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


zaklop tramoveho stropu (č. 7854) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy