eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Parozábrana mezi krokvemi - viditelné krovy

Autor: N/A 12. 4. 2010

Dobrý den , plánuji střechu na jednopřízemním bungalovu bez podkroví s viditelnými krovy s mezisádrokartonovou konstrukcí v obyváku. Skladba střechy v obyváku bude je následující: krytina , lať , kontralať , kontaktní hydroizolace , 2x krokve 10x16 , nosná konstrukce sádrokartonu , parozábrana , sádrokarton. Aby se dosáhlo viditelnosti krokve , při tloušťce izolace 22cm , ukotví se na nosnou krokev krokev přiznaná 10x16 , která bude ohoblovaná , vysušená a povrchově upravená. Protože je naprojektována izolace 22 cm ISOVERu , bude styčná plocha obou krokví (nosná a přiznaná ) 6cm pod povrchem ISOVERu. Můj dotaz zní , zda-li by parozábrana měla být vložena i do styčné plochy mezi obě krokve? Dle dokumentu: http://www.rigips.cz/data/USR_001_PICTURES/Podkrovi__strechy_a_stropy_s_viditelnymi_tramy.pdf je zde jen mezi krokvemi , nicméně v mém případě budou obě krokve spojeny kotvením. Pokud ano , tak jak tam parozábranu upevnit a jak utěsnit místa kolem kotvících šroubů? Moc děkuji předem za radu.
Pozn: Kvůli složitosti střechy jako celku , ceně a také kvůli tomu , že v ostatních místnostech budou sádrokartonové podhledy zavěšeny na krovu a zde bude izolace těsně nad nimi (krov nebude vidět ) , vyloučil jsem nadkrokevní izolaci na celý dům.

odpovědět

Re: Parozábrana mezi krokvemi - viditelné krovy   |   odpovídá: Luděk Kovář, Ing.

Vážený pane ,
parozábranu doporučuji aplikovat celoplošně pod krokvemi se slepenými spoji.
Navržená izolace Isover 22 cm je pro váš případ viditelniých krokví dost vysoká. Při aplikaci tepelné izolace puren PIR vám , bude postačovat tl. 12 cm. Izolace PIR jsou nejtenší izolací na českém trhu s nejlepšími izolačními vlastnostmi. Provedení skladby bude jednodušší.
V případě zájmu o změnu řešení mě kotaktujte. tel. 725338887.

www\ jitrans-trade.cz , obchodní zastoupení puren gmbh
Jitrans-Trade s.r.o.
Na Hranici 12a , 586 01 Jihlava


Ing. arch. Luděk Kovář, technický poradce

JITRANS TRADE, s.r.o., Na Hranici 12a

Obchodní zastoupení firmy Puren, výrobce tepelných izolací PIR.

odpovědět

Re: Parozábrana mezi krokvemi - viditelné krovy   |   odpovídá: Jan Rypl

V žádném případě nelze parozábranu umístit mezi styk přiznané a původní kokve. Parozábrana musí být pouze parotěsně nalepená na bok přiznané krokve v místě kde na bok krokve navazuje (páskou Jutafol SP 1 ) , popř. na navazující zeď tmelem Jutafol Mastic. Není však šťastné řešení parozábranu instalovat do konstrukce tak , že ji budou perforovat vruty desky SDK , jelikož pak dochází k drastickému snížení (fakticky k likvidaci ) parotěsnící a větrotěsnící funkce parozábrany a navíc není možné do desky SDK instalovat prvky inž. sítí , zejména bodová svítidla. Průniky kabelů či ventil. potrubí lze spojit s parozábranou opět páskou Jutafol SP 1. Je vhodnější nejdříve instalovat parozábranu a teprve pak rošt s deskou SDK. Pokud to bude tak , že by parozábranu měly perforovat vruty desky SDK , pak je nutno na provedenou parotěsně spojenou a napojenou parozábranu na všechny místa kde pak do parozábrany budou pronikat vruty desky SDK nalepit pásku Jutadach TPK Super. Další detaily najdete v Aplikačním manuálu na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Parozábrana mezi krokvemi - viditelné krovy (č. 7817) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy