eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

rovná střecha cca 100m2

Autor: N/A 13. 3. 2010

Dobrý den ,
jsem majitelkou dvougeneračního rodinného domu. Zajímá mě , zda je možné čerpat finanční podporu státu v akci "Zelená úsporám" i na zateplení a izolaci střechy. Horní byt je v zimě studený a v létě nadměrně přehřátý. Jedná se o zateplení pěnovou stříkanou hmotou , na kterou by se po zatvrdnutí nanesla izolační povrchová hmota. Jestli jsou nějaké modernější a cenově výhodnější postupy a možnoti , budu se těšit na Váš názor a radu.
Děkuji - Zdena Rolencová

odpovědět

Re: rovná střecha cca 100m2   |   odpovídá: Jan Rypl

Vzhledem k tomu , že se jedná o plochou střechu patrně obsahující nízkodifúzní vrstvy (buď bitumenové nebo PVC materiály ) patrně jednoplášťové skladby (bez ventilační mezery uvnitř konstrukce ) , a patrně nehodláte zasahovat do současného střešního pláště , rozhodně pak nedoporučuji tepelnou izolaci aplikovat ze spodní interiérové strany konstrukce. Vzniklo by velké riziko vzniku nedopařitelných kumulujících se kondenzací v této přidané tepelné izolaci.

Proto by asi bylo ideální tepelnou izolaci aplikovat z vnější exteriérové strany konstrukce , např. nástřikem tuhé PUR pěny (s uzavřenou buňkovou strukturou ) a následným krytím vodotěsně a UV ochrannou vrstvou. Viz. www.pur.cz

Čerpání dotaze je vázáno na snížení energetické náročnosti celé budovy. Norma ČSN 730540 požaduje max. součintel tepelné vodivosti ploché střechy U 0 ,24 W/m2.K , u nízkoenergetického domu max. 0 ,16 W/m2.K , u pasivního cca 0 ,11 W/m2.K.

Pochybuji ale , že jen zateplením střechy (bez zateplení stěn či jiných kroků ke snížení energetické náročnosti budovy ) dosáhnete na dotace.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


rovná střecha cca 100m2 (č. 7764) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy