eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Izolace stropu / podlahy a střechy

Autor: N/A 28. 2. 2010

Dobrý den , potřeboval bych poradit a doporučit řešení mého problému. Mám 15 let starý sadrokartonový strop na dřevěných trámech v přízemí. V době stavby nebyla použita žádná parozábrana , mezi trámy je pouze izolace skelné vaty a polystyrénu (cca 20cm ) která je zakryta pouze dřevěnými deskami. Nyní jsem si všiml že v místech kde byly naloženy krabice nevyužitých věcí jsou desky pod nimi vlhké. Po odkrytí desek jsem zjisti že jsou desky zespodu mokré , ale izolace byla suchá. Nebylo to asi dobře odvětráváno.

Jakým způsobem se dá tato podlaha (strop ) dodatečně odizolovat bez větších zásahů?
Pomohlo by vyndání izolace až na dřevěné desky stropu a natažení parozábrany na ně?

V půdních prostorách plánuji vybudování jednoho pokoje a mám obavy , aby mi nezačala podlaha hnít , pokud bych položil na desky plovoucí podlahu. Taky bych se chtěl zeptat jakým způsobem mám odizolovat šikmou střechu na této půdě , kde je plechová střecha a natažení parozábrany pod plech nepřipadá v úvahu. Potřeboval bych poradit jakou zvolit izolaci na tuto střechu. Na stěny (resp. střechu ) chci použít sádrokartón.

Děkuji za odpovědi. Honza

odpovědět

Re: Izolace stropu / podlahy a střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Dokud nebude horní prostor vytápěn , má konstrukce stropu problém v tom , že pod tepelnou izolací není parozábrana (vodní pára vytápěného interiéru vstupuje do konstrukce a v ní kondenzuje bez jakéhokoliv omezení ) a navíc horní nízkodifúzní desky či plošně zakrytá prkna znemožňují možnost 100% odpařování vzniklých kondenzací z konstrukce do větraného půdního prostoru. Pokud v brzké době nebude dobudováno horní vytápěné podkroví , je nutno pod tepelnou izolací stropu vybudovat parotěsně spojenou a napojenou parozábranu , a horní zakrytí tepelné izolace nesmí omezovat možnost odpařování.

Pro skladbu střechy se pak můžeme dohodnout telefonicky (je potřeba více informací o střeše ) , patrně to bude dost složité , protože pod bedněním či laťováním plechu musí být vytvořena dostatečná funkční vertikální ventilační vzduchová mezera s ventilačním hřebenem. Jinak by v zateplené střeše mohly vznikat velké kondenzace.

Další najdete i na : http://www.juta.cz/APLIKACNI-MANUAL_2010_souhrn.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Izolace stropu / podlahy a střechy (č. 7740) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy