eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

reflexe folie versus izolace

Autor: N/A 15. 2. 2010

Dobrý den.
Mám dřevěný trámový strop zateplený 20cm izolací mezi trámy lambda 0 ,037 a na trámech nataženou folii jutafol al 150reflex , pak 10cm vzuchovou mezeru a sádrokartonový rošt.
Rád bych se zeptal , zda je lepší z hlediska tepelných ztrát zachovat reflexi folie nebo vyplnit dutý prostor minerální izolací nebo mám předělat rošt na ideální 6cm vzduchovou mezeru? Nad stropem je nevytápěný půdní prostor kde skladba podlahy je 32mm prkenný záklop pak 5cm kročejové izolace a 2*osb deska.
Předem Vám děkuji za odpověť.

odpovědět

Re: reflexe folie versus izolace   |   odpovídá: Jan Rypl

V tomto případě je lepší prostor mezi parozábranou a sádrokartonem vyplnit tepelnou izolací , ale tato vata nesmí být tloušťky větší jak 40-50 mm. Tj. mezeru pod parozábranou můžete snížit až na tloušťku použité přídavné vaty.

Pokud byste v této konstrukci jako reflexní parozábranu použil fólii Jutafol NAL 170 Special (s podstatně lepší emisivitou než má Jutafol Reflex N 150 ) a mezera pod parozábranou by byla o velikosti 40 mm , pak by byla tepelně izolační účinnost této skladby se vzduchovou mezerou pod touto reflexní parozábranou byla fakticky stejná jako při použití 40 mm přídavné vaty pod parozábranou s lambdou 0 ,040.

Chybou vaší skladby je použití OSB desek nad zateplením a kročejovou tepelnou izolací. OSB desky jsou nízko difúzní vrstvou a pod nimi budou vznikat kodenzace = plísně , hniloby. OSB desky je potřeba odstranit a nahradit vysocedifúzními deskami např. MDF či sádrovláknitými deskami , popř. deskami Agepan DWD a pod. V žádném případě nepoužívat OSB , MFP , GSB či Cetris desky apod. nízkodifúzní materiály.

Další viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/manual%202009.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


reflexe folie versus izolace (č. 7719) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy