eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Pultová střecha - kondenzace vody

Autor: N/A 25. 1. 2010

Dobrý den ,
mohl by prosím někdo poradit s následujícím? Před cca 20 lety při rekonstrukci domu byl do tehdejší půdy vestavěn byt 1+3. Proto byla na 1/2 střecha zvednuta do pultové střechy o sklonu cca 15 st. , krytina plechové tabule - "falcované". Bydlím právě pod ní a asi 2 rok pozoruji , že z pod krytiny po lepence protéká voda - teď jsou tam dvoje rampouchy - na kraji střechy u okapu a další asi o 15 cm zpátky. Dříve střecha protékala až do bytu - několikrát klempíř a více než 10 let je to OK.
Může jít o kondenzaci vody mezi plechovou krytinou a podkladovou lepenkou? A hlavně. co s tím jednoduchého - lze-li.
Díky moc

odpovědět

Re: Pultová střecha - kondenzace vody   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud po lepence stéká voda i v době mrazů , jde jednoznačně o kondenzace vodních par , které do konstrukce přicházejí z vytápěného interiéru. Příčinou mohou být 2 zásadní chyby nebo jejich kombinace :
a ) nefunčknost či slabá účinnost parotěsnící vrstvy pod tepelnou izolací v zateplení střechy , tj. pod tepelnou izolací není správně provedena parozábrana či jiná vrstva , která by dostatečně omezovala vstup vodních par z interiéru do rosného bodu v zateplené konstrukci
b ) neexistence ventilační mezery pod bedněním s falcovanou střešní krytinou , tj. není vytvořena vůbec žádná ventilační mezera , nebo jsou nedostatečné či úplně chybějící otvory pro vstup venkovního vzduchu do mezery pod bedněním s falcovaným plechem u kraje střechy (okapu ) popř. otvory pro výstup vzduchu z mezery do exteriéru u vrcholu střechy. Při sklonu 15° má být ventilační mezera tl. min. 60 mm , a pokud je délka sklonu střechy větší jak 10m , pak za každý další m se ventilační mezera zvětšuje o 10%. Otvory pro násávání a výstup mají být min. 0 ,5% plochy větrané střechy , např. při délce 12 m sklonu je otvor min.: 600 cm2/bm kraje a vrcholu střechy.

Jde tedy o to opravit funkčnost bodů a ) i b )

Viz: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/manual%202009.pdf

Rypl , tel:: 620194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Pultová střecha - kondenzace vody (č. 7687) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy