eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Podkroví

Autor: N/A 19. 1. 2010

Dobrý den ,prosím o radu.Máme postavené nové patro ,nad 17 let starým domem ,zůstala nám část původní půdy (trámy ,latě ,křodlice ) ,nyní zvažujeme vybudovat zde podkrovní pokoj ,jenže nám každý tvrdí že musíme rozebrat střechu kvůli folii pod křidlici.Prosím o radu zda je řešení bet toho aníž by se sundávala křidlice nebot by to bylo komplikované se zásahem do nové střechy atd.Už jsme tu měli více řemeslníků ale každý nás spíš odrazuje tím jak se to musí zhodit a udělat znovu a ještě to a tamto a bude to trvat atd.
Děkuji

odpovědět

Re: Podkroví   |   odpovídá: Jan Rypl

Řemeslníci skutečně mají pravdu. Jakmile se pod taškovou krytinou začne budovat obytné podkroví , podle norem zde vyplývá požadavek instalace podstřešní pojistné hydroizolace , a to i v případě , že sklon střechy je větší jak bezpečný sklon použité střešní krytiny. Zároveň je však potřeba zajistit , aby pod latěmi střešní krytiny (nad podstřešní pojistnou hydroizolací ) byla vytvořena vertikální ventilační vzduchová mezera a to o tl. min. 40 mm.

Musela by se tedy podstřešní hydroizolace (membrána Jutadach ) instalovat do celé plochy střechy , ale to je zespoda bez demontáže střešní krytiny proveditelné jen v případě , že střecha nemá úžlabí ani plánovaná střešní okna či sedlové arkýře. Navíc spodní instalací se nedá zabezpečit ochrana plochy krokví , tj. jen plocha mezi krokvemi. Střešní krytina musí obsahovat ventilační prvky v blízkosti hřebene a musí být umožněno nasávání venkovního vzduchu dostatatečnými otvory dole do ventilační mezery.

Podrobný postup Vám mohu poslat na Váš přímý e-mail v příloze , popř. se můžeme spojit telefonicky. Je však potřeba znát další info o střeše (sklon a tvar střechy , typ tašky , rozměr kokví a jejich délka a rozteč ).

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Podkroví   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
doporučil bych opravdu střechu rozebrat a folii (pojistnou hydroizolaci - např. Tyvek ) tam dodělat. V případě že to neuděláte a střecha bude mít poruchu a bude tam zatékat , tak vám to kompletně zničí zateplení , je na Vás zda to riziko podstoupíte.

Co se týče tepelné izolace , doporučuji materiál Isover Unirol Profi mezi krokve a Isover UNi pod krokve v celkové tl. 250 mm.

Jako parozábranu pak Isover Vario KM Duplex UV (tato parobrzda ta v případě nadměrné vlhkosti v konstrukci umožní vlhkosti vysychat během léta i do interiéru , navíc jde o více než 10 let odzkoušenou a patentovanou technologii ). V případě zájmu Vám společnost Isover pošle vzorek na odzkoušení zdarma.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Podkroví (č. 7679) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy