eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Zatepleni střechy

Autor: N/A 4. 1. 2010

Prosil bych o rady.Mám novou střechu ,lehká střešni krytina-větraná mezera-latě/kontra latě-pojistna hydroizolace-krokve.Chtel bych zateplit 160-180mm+80-100mm ,pak nějakou parozabranu.Zajímalo by mě ,jestli mužu vatu natlačit až k té foli ,nebo nechat nějakou vetranou mezeru?A take nevím jestli ta folie musí být u hřebene spojená ,nebo nikoli , od vaznice ,kolmo k hřebenu jeto cca 1 ,5m.Dekuji moc za odpověd

odpovědět

Re: Zatepleni střechy   |   odpovídá: Jan Rypl

Způsob provedení záleží na tom , zda podstřešní pojistná hydroizolace je vysoce difúzní kontaktní membrána nebo nízkodifúzní nekontaktní fólie. U nekotaktní fólie je pod fólií potřeba min. 40 mm ventilační vzduchová mezera včetně 5 cm mezery ve fólii pod hřebenem , u kontaktní membrány způsob provedení záleží na způsobu instalace tepelné izolace u hřebene - viz. obr. 24 (str. 44 , v pdf 45 ) Aplikačního manuálu : http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/manual%202009.pdf

V tomto materiálu najdete i způsob instalace parozábran. Mezi parozábranou a vrstvou podhledu by měl být mezirošt , aby vruty desky podhledu neděrovaly parozábranu a aby nebyl problém s instalací prvků inž. sítí , zejména bodových svítidel , zásuvek , vypínačů či průniků více kabelů jedním místem.

Další můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Zatepleni střechy   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
pokud máte pojistnou hydroizolaci difúzně otevřenou (cca sd< ;0 ,03m ) , tak můžete minerální izolaci dotlačit až k folii.

V případě že nikoliv , je nutné mít ještě pod hydroizolací druhou větranou mezeru (ta první je u kontralatí ). Pokud je zde druhá větraná mezera tak folie u hřebene spojena není , ale je zde velký přesah (aby vzduch mohl odcházet pryč ) , případně speciální tvarovka k tomuto účelu řešená.

Minerální izolaci mezi krokve bych doporučil Isover Unirol Profi a pod krokve Isover UNI. Jako parozábranu pak Isover Vario KM Duplex UV (tato parobrzda ta v případě nadměrné vlhkosti v konstrukci umožní vlhkosti vysychat během léta i do interiéru , navíc jde o více než 10 let odzkoušenou a patentovanou technologii ). V případě zájmu Vám společnost Isover pošle vzorek na odzkoušení zdarma.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

E-mail: karel.sedlacek@saint-gobain.com

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Zatepleni střechy (č. 7656) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy