eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Pěnová izolace na folii BRAMACFOL

Autor: N/A 2. 1. 2010

Plánujeme izolovat střechu podkroví řadového rodinného domu. Podkroví bude obyvatelné - dětský pokoj.
Pod střešní krytinou se nachází bezkontaktní střešní folie BRAMACFOL. Je možné využít nástřik pěnové izolace ICYNENE , pokud by se tato dotýkala BRAMACFOL? Máme bohužel jenom 12 cm široké krokve a obáváme se kvůli nosností jejích nastavení.

odpovědět

Re: Pěnová izolace na folii BRAMACFOL   |   odpovídá: Jan Rypl

Bramacfol je nekontaktní a navíc slabě paropropustná mikroperforovaná podstřešní fólie , která pod sebou musí mít ventilační vzduchovou mezeru pro možnost odpařování vodních par z konstrukce a pro zajištění fungování její vodotěsnosti. Tj. nastříkat pěnu ICYNENE na Bramacfol je nepřípustné. Pod fólií by pak vznikaly velké kondenzace vodních par a všechny voda tekoucí po fólii by protekla do izolace.

Navíc pěna nesmí být nastříkána na žádnou fólii ani membránu.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Pěnová izolace na folii BRAMACFOL   |   odpovídá: N/A

Vážená paní , pěnovou izolaci , ale ne Icynene , což je lehká pěna s otevřenou buňkou , ale tvrdou pěnu s uzavřenou buňkou jsem si dal v podkroví na paropropustku zespodu nastříkat. Původně jsem chtěl též icynene (Loskuták ) , ale poté , co jsem sundal původní odfláknutou minerální vatu a pozoroval , jak po vánici každým úžlabím , pod hřebenáči a větracími taškami skrz mřížky !!! se dostal sníh na zmíněnou paropropustku , která by měla dělat hydroizolaci vodě z venku - popsaný tající sníh , prasklá taška... Ale: kuny , myši fušeři při stavbě (hřebíky a trhliny ) způsobily tečení vody přes tyto defekty též do půdního prostoru.
Změnil jsem tedy technologii měkké pěny (např. firma Likos , kterou jsem původně poptával ) ) na pěnu polotvrdou , či tvrdou (35 kg na kubík ) , která je zároveň hydroizolací a nepustí mi kapku vody dovnitř přes uváděné defekty paropropustky a navíc nemusím dělat zevnitř pod sádrokarton ani parotěsku , protože tato pěnová izolace sama parotěsnou folií je. A po vlastních zkušenostech na jiné stavbě Vám mohu říci , že POŘÁDNĚ položit a utěsnit parotěsku je úkol neuskutečnitelný - pokračuji níže...

odpovědět

Re: Pěnová izolace na folii BRAMACFOL   |   odpovídá: N/A

pokračování :....Těch otvorů otvůrků , časem rozlepených pásek , díry ze stovek šroubů sádrokartonu... Vám v součtu udělá pěkných pár decimetrů čtverečních děr do paropropustky- uvádí se , že otvorem o průměru 19 mm projde za rok vzduch s vodní párou , z které zkondenzuje 27 litrů vody !!! A mít toto ve vatě , či lehké pěně je průšvih , protože mokrá izolace neizoluje a navíc plísně , hniloba krovů ...
Kondenzace pod paropropustnou folií Bramacfol bych se vůbec nebál protože dle mého názoru může nastat jen ve skladbě tašky - latě - folie - půdní prostor.
Vemku mráz vevnitř tepleji -rosný bod a máte tam vysrážený kondenzát. Ale v okamžiku zaizolování pěnovou izolací budu mít na obou stranách této vrchní folie díky této izolaci stejnou teplotu , tak jakápak kondenzace??

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Pěnová izolace na folii BRAMACFOL (č. 7651) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy