eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Provrtání parotěsné folie vruty

Autor: N/A 30. 12. 2009

Dobrý den , měl bych prosím jeden dotaz. V novostavbě mého RD jsem si svépomocí dělal SDK konstrukci podkroví. Po přečtení řady dotazů a Vašich odpovědí na ně jsem zjistil , že jsem udělal chybu v konstrukci. Dal jsem totiž parotěsnou folii na profily a pak přímo SDK desky. Teď si uvědomuji , že jsem tím porušil parotěsnost folie navrtanými vruty. Chyba vznikla z neznalosti a teď nevím , co s tím , zda se to da nějak napravit.? Samozrejme , stropy zatmeleny , a vymalovaný a já nastěhovaný: )

odpovědět

Re: Provrtání parotěsné folie vruty   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud jste jako parozábranu použil jen středně parotěsně účinnou parozábranu , pak jde o chybu , jelikož takovou aplikací dochází ke snižování parotěsnosti až o řád (o 90% ). Tj. parozábrana funguje cca na 10% původní parotěsné účinnosti. Pokud však v interiéru není prostor s vysokým tepelně vlhkostním namáháním (např. koupelna bez nucené ventilace ventilátorem ) a pokud sama konstrukce se zpracována tak , že se vodní páry z konstrukce mohou bez problémů odpařovat směrem do exteriéru , pak teoreticky by v konstrukci neměl nastat problém. Otázka však je , zda při takové aplikace je parozábrana vůbec parotěsně slepena a parotěsně nalepena na všechny navazující a pronikající konstrukce včetně navazujících zdí.

Oprava bez demontáže SDK je možná jen aplikací vysoce parotěsné parozábrany na stávající desku SDK (např. Jutafol Reflex N 150 ) a před montáží nové desky SDK na parozábranu nalepit pásku Jutadach TPK Super na místa , kde přes tuto parozábranu budou pronikat vruty nové desky SDK. Pokud však v konstrukci jsou stř.okna , byde potřeba demontovat alespoň jejich ostění. Žádný nátěr na stávající desce SDK nic nezlepší.

Další můžeme řešit telefonicky.

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Provrtání parotěsné folie vruty (č. 7646) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy