eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Izolace stavajici strechy s drevenym bednenim

Autor: N/A 13. 12. 2009

Dobry den , potrebujeme zateolit strechu stareho domu s eternitovou krytinou. Strecha je komplet zakryta drevenym bednenim. Nicmene je ve stavu , ze do ni tece , coz je dano obcas urezlym hrebikem v eternitu. Chceme tedy nechat eternit opravit , pripadne cely preskladat , mistanahradit novy , ale neradi bychom uz sundavali bedneni. Zespoda mezi krokvemi chceme vlozit izolaci. Na pude by mela vzniknout loznice , tedy zevnitr pobiti palubkami. Je vubec , kdyz tak procitam ruzna diskusni fora dnes izolovat bez pouziti folii ? Protoze pokud tomu dobre rozumim neni upne idelani vklada folii zespoda bez rozebrani strechy. Dekuji JIRI ZUJIC

odpovědět

Re: Izolace stavajici strechy s drevenym bednenim   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud střešní skladba má být zateplena a pokud prostor pod střechou má být využíván (obytné podkroví ) pak podle norem pod skládanou střešní krytinou podstřešní fólie (či membrána ) být musí. Navíc tloušťka zateplení musí odpovídat normě ČSN 730540. Navíc vláknocementová střešní krytina (eternit ) musí mít pod sebou ventilační vzduchovou mezeru. Proto by pro vaší skladbu bylo nejlepší kompletně demontovat střešní krytinu , staré bednění ponechat a skladbu udělat jako dvouplášťovou tak , aby se pod původním bedněním nemusela vytvářet ventilační vzduchová mezera , tj. prostor mezi krokvemi plně použít pro vložení tepelných izolací. Tj. střešní krytinu provést na kontralatích a latích s ventilační mezerou nad bedněním a membránou :
- stř. krytina s vetilačním hřebenáčem
- stř. latě
- kontralatě (ventilační mezera )
- membrána Jutadach 135
- původní bednění
- tep. izolace mezi krokvemi
- tep. izolace pod krokvemi mezi vodorovně aplikovanými dř. latěmi
- parotěsně spojená a napojená parozábrana (Jutafol N 110 )
- rošt z latí (zde vést inž. sítě , kabely apod. )
- palubky

Celková tloušťka tep.izolací (vaty s lambdou ne větší jak 0 ,040 W/m.K ) min. 220 mm

další info na http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/manual%202009.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Izolace stavajici strechy s drevenym bednenim   |   odpovídá: Ing. Karel Sedláček, Ph.D.

Dobrý den ,
izolaci mezi krokve použít můžete použít , doporučuji izolaci Isover Unirol Profi , je ale nutno zajistit odvětrání nad tepelnou izolací , což je místo pod bedněním (nasávací otvory dole pod krytinou a odváděcí nahoře ). Absence pojistné hydroizolace může být problém v případě zafoukání sněhu. Samozřejmě pokud jí zde nepoužijete a zafoukaný sníh vám roztaje , tak máte kompletně zničený sádrokarton v interiéru.

Jako parozábranu bych doporučil typ Isover Vario KM Duplex UV (tato parobrzda ta v případě nadměrné vlhkosti v konstrukci umožní vlhkosti vysychat během léta i do interiéru , navíc jde o více než 10 let odzkoušenou a patentovanou technologii ). V případě zájmu Vám společnost Isover pošle vzorek na odzkoušení zdarma.

S pozdravem

Ing. Karel Sedláček, produktový manažer

SAINT-GOBAIN ORSIL s.r.o., Masarykova 197, 517 50 Častolovice

Výroba tepelných, zvukových a protipožárních izolací z minerální vlny.

odpovědět

Re: Izolace stavajici strechy s drevenym bednenim   |   odpovídá: N/A

Dobry den , představa nechat eternit opravit , pripadne cely preskladat , mistanahradit novy , je dost silena. Není vubec , kdyz vezmeme v úvahu praskání starého křehkého eternitu sehnat někoho kdo to místy opraví nebo nedejbože dokonce sundá , očistí , obrátí a vrátí nazpátek. Není to upne idelani páce a skoro jistě vás čeká komplet nová krytina.

odpovědět

Re: Izolace stavajici strechy s drevenym bednenim   |   odpovídá: N/A

Zdravím , potřebuji poradit. Máme starou eternitovou střechu asi 50 let starou , u střešního okna zatéká , někde to prosakuje , můžete mi poradit jak a čím mám zalepit díru na střeše , popřípadě , jak se vyměnuje eternitová deska , postup a tak , případně jaké materiály na zalepení mám koupit , nejsem žádný kutil , prosím o radu , děkuji...Na novou střechu nemám , díiy..

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Izolace stavajici strechy s drevenym bednenim (č. 7633) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy