eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

parozabrana

Autor: N/A 20. 11. 2009

Dobry den po dobre zkusenosti a radou ohledne osb desek na podlahu za kterou ted dekuji se chci zeptat na vyber parozabrany ........mam mezi tramy 16cm izolace isover domo na pevnych zavesech vodorovne CD frofily tam dalsich 6cm izolace po nalepeni parozabrany na profily nebude mezi folii a izolaci zadne misto a tak me zajima jaka je nejlepsi volba jestli treba jutafol 110-140 a nebo jestli muzu pouzit nejakou reflex alu..Ohledne te folie se chci zeptat na aplikaci samotne folie jestli vodorovne jako profily dekuj za info..............

odpovědět

Re: parozabrana   |   odpovídá: Jan Rypl

Pokud bude parozábrana instalovaná v konstrukci tak , že vruty desky SDK budou perforovat vlastní parozábranu , není možné použít žádnou středně parotěsně účinnou parozábranu , tj. ani Jutafol N 110 ani Jutafol N 140. Je nezbytné použít parozábranu s vysokou parotěsností a elasticitou , tj. např. Jutafol Reflex N 150. Běžné parozábrany by v takové konstrukci byly použitelné za předpokladu , že by průniky vrutů parozábranou byly těsněné , tj. před instalací desky SDK na parozábraně nalepené pásky Jutadach TPK Super tak , aby vruty desky SDK do parozábrany pronikly přes toto těsnění.

Navíc výše zníměné konstrukce jsou použitelné pouze pro interiéry s nízkým tepelně vlhkostním namáháním , tj. např. koupelna musí mít nucenou ventilaci ventilátorem. Navíc do těchto konstrukcí nelze zabudovávat prvky inž. sítí , zejména bodová svítidla , zásuvky , vypínače ři průniky svazků kabelů jedním místem.

další - viz.: http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/manual%202009.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: parozabrana   |   odpovídá: Tomáš Hlubuček

Dobrý den ,

pokud budete parozábranu lepit zespodu na profily a poté budete přes folii šroubovat každý jednotlivý vrut sádrokartonu , folie ztratí svou parčotěsnost , protože v každé místnosti těch vrutů bude několik stovek !!!
Reflexní folie je dobrý nápad , ale je třeba si zase uvědomit , že pokud zmenšujete vzduchovou mezeru před folií , zmenšujete také reflexi.

Doporučuji použít přímé závěsy , nebo krokvové nástavce , potom reflexní folii Sunflex roof In , dále nemontovat CD profily a jejich uchycení podlepit šroubotěsnou páskou a poté sádrokarton. Získáte plně funkční parozábranu , ušetříte pomocí termoreflexe 1-2 st.C a zachováte instalační mezeru pro případnou budoucí montáž elektroinstalace. detaily můžete najít na www.sunflex.cz

Tomáš Hlubuček, technický poradce

E-mail: thlubucek@tart.cz

TART, s.r.o., Vinohradská 91, 627 00 Brno

Termoreflexní stavební folie Sunflex - doplněk izolačních systémů budov.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


parozabrana (č. 7604) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy