eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Skladba střechy - sádrokarton

Autor: N/A 9. 11. 2009

Dobrý den , řešíme sádrokartonové stropy. Současná skladba střechy je - 1 střešní betonová tašky , 2 latě a kontralatě , 3 kontaktní folie Solid Tyvek , 4 krovy. Domníval jsem se , že mezi krov přijde vata 16 cm a pod krov vata 8 cm a pod vatu parotěsná folie , pak 4 cm mezera a rošt z profilů a na ně sádrokarton. Vzhledem k tomu , že si prý sádrokarton nemohu dělat sám (sdělil mi to úředník na stavebním odboru - prý to musí dělat firma , která na to dá potvrzení nutné u kolaudace ) - tak mi 3oslovené firmy s certifikátem od Knaufu tvrdí , že tak je to špatně a vruty udělají dírky do folie a že to montují takto: profily z cd a ud a přímé závěsy , následně nacpat mezi krov skrze profily vatu 16cm a pod ni - pod krov vatu 8cm a to těsně k profilu a na profil oboustr. lep. pásku a na to folii a sadroš

odpovědět

Re: Skladba střechy - sádrokarton   |   odpovídá: Jan Rypl

Váš záměr je rozhodně správnější než názor oslovených sádrokartonářských firem.

V případě Vaší myšlenky skladby se přímé závěsy nesoucí profily podlepí kouskem pásky Jutafol SP 1 (potřeba cca 30 cm/m2 , tj. náklady 2 ,86 Kč/m2 ) tak , že vruty závěsů do parozábrany pronikají přes tuto pásku a nedojde k poškození parotěsnosti parozábrany. Navíc není problém s instalací inž. sítí v desce SDK.

Právě u jejich skladby by došlo k totálnímu snížení parotěsnosti parozábrany perforací všemi vruty desky sádrokartonu , navíc by nebylo možné do skladby instalovat prvky inženýrských sítí , zejména bodová svítidla , zásuvky , vypínače či průniky svazků kabelů jedním místem. Navíc těsnící páska by musela být mezi parozábranou a deskou SDK , a to typ Jutadach TPK Super , navíc kde potřeba by byla 2m/m2 plochy (náklady 38 ,56 Kč/m2 ).

Další podrobnosti najdete v Aplikačním manuálu : http://e-shop.juta.cz/katalog/psf/manual%202009.pdf

Jan Rypl , rypl@juta.cz , tel.: 602194045

Jan Rypl, manažer aplikací

E-mail: rypl@juta.cz Telefon: 602 194 045

JUTA a.s., Dukelská 417, 544 15 Dvůr Králové n. Labem

Podstřešní fólie, podstřešní membrány a parotěsné fólie.

odpovědět

Re: Skladba střechy - sádrokarton   |   odpovídá: Tomáš Hlubuček

Dobrý den ,

s úředníkem na stavebním úřadě to musíte nějak vyřešit , tam vám nepomohu.

Co se týká umístění parozábrany , máte pravdu Vy , nikoli montážníci od Knaufu. Knauf vyrábí sádrokarton , ale výrobci folií Vám dají zase správné odpovědi na parotěsnost. Vím , že se to dodnes tím způsobem ldaskde stále praktikuje , ale správné to není. Pokud by folie byla umístěná mezi sdk a roštem , tak by každý vrut , kterým je sdk připevněn , procházel skrz folii. Těch vrutů bude v každé místnosti několik stovek !!!

Doporučuji použít přímé závěsy , nebo krokvové nástavce. Místo , ve kterém je připevněn přímý závěs je možné dotěsnit šroubotěsnou systémovou páskou.
Správný postup montáže naleznete na www.sunflex.cz
Zároveň doporučuji jako parozábranu použít termoreflexní folii Sunflex , která kromě parozábrany funguje částečně také jako tepelná izolace a reflexním účinkem snižuje tepelné ztráty.

Detaily ohledně montáže můžeme případně řešit telefonicky.
tel: 606 717 915

Tomáš Hlubuček, technický poradce

E-mail: thlubucek@tart.cz

TART, s.r.o., Vinohradská 91, 627 00 Brno

Termoreflexní stavební folie Sunflex - doplněk izolačních systémů budov.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Skladba střechy - sádrokarton (č. 7583) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy