eStřechy.cz   -   poradna

odpovědětodpovědět

Asfaltove pasy

Autor: N/A 20. 9. 2009

Jaky asfaltovy pas pouzit pri rekonstrukci strechy s min. spadem do cca 5° a plnem podbiti?Vim ze existuje mnoho druhu ,ovsem pri hledani se zatim v tomto vyberu tezce orientuji ,proto zadam timto o radu.Dekuji

odpovědět

Re: Asfaltove pasy   |   odpovídá: Ing Ivan Misar

Dobrý den ,
no to opravdu není jednoduché rozhodnutí. Záleží na tom jakou míru spolehlivosti vodotěsného systému požadujete. Asi k úloze budete přistupovat jinak v případě střechy nad podružným prostorem - kůlna možná i garáž , a jinak v případě střešního pláště nad obytným prostorem. Je nutné si uvědomit , že dřevěné bednění není stabilní podklad a je neustále v pohybu především vzhledem k zatížení např. sněhem , ale především vzhledem k objemovým změnám s vlhkostí. Zpravidla nedoporučuji v případě střešních plášťů na dřevěném bednění volit příliš laciná řešení. Doporučuji dvouvrstevný systém. Spodní pás - např. Sicotec (SBS modifikovaný , separační textilie na spodním líci , aby se nepřilepil k bednění , samolepící kraje podélných přesahů proti zažehnutí při svařování ) a navrch plnoplošně natavit Parafor Solo GS (Francie ) nebo Polar Gruen (Německo ) - To jsou velmi kvalitní pásy SBS modifikované s kvalitní nosnou vložkou s kvalitním modifikátorem. Prosím ale berte v úvahu , že jsem mírně podjatý neb právě Icopalu , jakožto výrobci těchto pásů , zabezpečuji technickou podporu. Vždy by nělo být dřevěné bednění odvětrávané.
Případně mne kontaktujte k bližší diskusi.
s pozdravem
Ing Ivan Misar

odpovědět

Re: Asfaltove pasy   |   odpovídá: Ing.Jan Pařík, 736533367, www.parabit.cz

Rekonstrukce střechy vyžaduje odborné rozhodnutí o vhodnosti jejího provedení , provádí se kontrola nosné vrstvy , tepelně izolační vrstvy , kontrola natavitelnosti stávající vrstvy , odstranění proláklin a výdutí. Jako výrobce asfaltových pásů nabízíme vysoce kvalitní řešení hydroizolace plochých střech z modifikovaných asfaltových pásů a vyplývající volbu skladby a variantní výběr typů pásů z hlediska spolehlivosti-trvanlivosti nebo cenové dostupnosti a kvalifikované řešení detailů. Doporučujeme celoplošně natavitelný vrchní pás Paraelast PV S52 -25 šedý , červený nebo levnější variantu Paraelast PV S42 -15. Pro další upřesnění jsem k dispozici na emailu jan.parik@parabit.cz , nebo lze konzultovat na tel. 736533367 , informace o asfaltových pásech jsou uvedeny v technických listech výrobku na www.parabit.cz\

Ing. Jan Pařík, technický poradce

E-mail: jan.parik@parabit.cz

Parabit Technologies, s.r.o., Zbuzany 307, 516 01 Rychnov nad Kněžnou

Výrobce asfaltových izolačních pásů a šindelů.

odpovědět

Re: Asfaltove pasy   |   odpovídá: N/A

V zásadě SBS modifikovaný s ochranným posypem drcenou břidlicí proti UV záření. Tzv. SBS modifikace asfaltové směsi zaručuje odolnost pásu proti extrémním teplotám , a to jak nízkým , tak vysokým. Dále by se vždy při rekonstrukci měla použít mikroventilace , umožňující vysychání případné vlhkosti zabudované ve starých vrstvách - jinak máte na střeše vlnobití , resp. boulobití. Dále je velice záhodno zajímat se o způsob odvětrání podstřeší - zda se jedná o jednoplášťovou střechu či dvouplášťovou , na kterou by ukazovalo to dřevěné podbití. Lze také použít jednovrstvé střešní folie.

odpovědět

Re: Asfaltove pasy   |   odpovídá: N/A

Dobrý den , já bych se chtěl připojit k dotazu - řeším momentálně plochou střechu na garáži , resp. jaký minimální sklon udělat a jakou krytinu použít. Z hlediska vzhledu by mi vyhovoval sklon co nejmenší ( cca 1:10 ) , ale nechci za pár let řešit problémy se zatékáním -bydlel jsem leta v paneláku v posledním patře a tak jsem si to už užil dost a mám k plochým střechám nedůvěru podloženou zkušeností. Ve stavebním povolení je ovšem střecha plochá a tak to chci nějak vyřešit. Podklad bude asi stejný jako u předchozího dotazu , tj. plné podbití prkny. Měl jsem v úmyslu použít krytinu z plechových pásů , ale tam by musel být sklon větší. Byla mi navrhována folie o.c.plan , ale tento materiál neznám a nevím , jakou má trvanlivost a hlavně odolnost proti UV. Můžete mi prosím poradit ?

odpovědět

Re: Asfaltove pasy   |   odpovídá: N/A

O.C.-Plan je ECB folie (ethylen-copolymer-butylacrylat-bitumen ) dodávaný pokud vím obchodníkem Dektrade. Podobnou OCB folií (polyolefínovou ) je Vedaplan od f. Vedag. V zásadě jsou obě folie s příměsí bitumenu , tudíž černé. Což ničemu nevadí. Jsou velice pevné , odolné proti protržení , zkoušel jsem na Vedaplan i házet prskavku , apod. Vedaplan je UV stabilní bez údržby , info o O.C.-Planu hledejte na www.dektrade.cz . Další velkou skupinou folií jsou měkčené PVC (mPVC ) , např. Vedafol , Sarnafil , FDT , Fatrafol , a mnoho jiných. Jsem srdce foliář , takže folii na rovnou střechu považuji za nejlepší volbu. Kvalitu výsledku určuje zpracování tzv. detailů , tj. napojení na nadezdívky , okraje , vpusti , apod. Podle mě je mPVC v síle dejme tomu 1 ,5 mm standard , polyolefíny nadstandard.

Dotaz byl odeslán odborným technikům předních výrobců stavebních materiálů.
Pokud i Vy hledáte odbornou radu, využijte náš systém a vložte svůj dotaz do poradny eStřechy CZ.


Sledovat příspěvek e-mailem

E-mail:


Asfaltove pasy (č. 7471) - eStřechy.cz
střechy pod jednou střechou
eStřechy.cz
Akční slevy   |   Poptávky   |   Poradna   |   Inzerce   |   Výrobky   |   InfoStřechy